Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts soovitab inimestel pidada leidlikumaid ameteid ning kui sissetulek ei
rahulda, hakata ettevõtjaks.
"Ootaksin, et eesti kapitalistid koonduksid vastutustundlikuks mõttekojaks, kellega valitsusel oleks võimalik pidada nõudlikku dialoogi. Selline üksikute ärimeeste poosetamine on sama südanttorkiv ja murettekitav kui poliitiline populism," kommenteeris Parts Eesti Ekspressile suurärimeeste nuttu, et Eesti majandust ootab põhjaskäik või suurem verevalamine.
"See võib kõlada loosunglikult, kuid kui kogu ühiskond keskenduks leidlikumale tööle ega tegeleks majanduslikus mõttes rumala, väheefektiivse ja jätkusuutmatuga, saavutaksime edu. Ettevõtjatelt ootaksin rohkem ambitsiooni!," lisas ta. "Kui inimene pole oma perekonna sissetulekuga rahul või on tal ebakindlus, kas tuleb tulevikus rahaliselt toime, siis mõelgu välja mingi idee ja tehku oma ettevõte, olgu või väike. Räägitakse, et ettevõtlus on tohutu riskide võtmine, kuid millise riski võtab inimene, kes ei tee midagi ega realiseeri oma ideid? Ettevõtlus oli 1990. aastatel populaarne, kuid täna on see jäänud tagasihoidlikuks."
Seotud lood
Ametiühingute Keskliidu esimees Harri
Taliga ütles online-intervjuus, et üldjuhul ei ületa ettevõtlike inimeste
osakaal elanikkonnas suhteliselt madalat loomulikku taset ja vaevalt parandaks
olukorda see, kui ahvatleda ettevõtlusesse inimesi, kellel puuduvad seal
toimetulekuks vajalikud eeldused-teadmised.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.