Kui nafta hind maailmaturul jätkab viimaste
kuude langust ning USA dollar ei kalline, võib gaasi ja keskkütte hinna tõus
varem väljaöeldust väiksemaks jääta.
Vastu suve teatasid kümnetesse protsentidesse küündivast hinnatõusust nii Eesti Gaas kui Tallinna Küte ja hinnatõusutaotlused olid konkurentsiametile sisse andnud ka paljude teiste linnade küttefirmad, kirjutas Postimees.
Konkurentsiamet, kes võib lubada hinnatõusu või nõuda hinna langetamist, võtab ameti raudtee- ja energiateenistuse juhataja Külli Haabi sõnul gaasi ja kütte teema uuesti üles oktoobris. «Kui selleks ajaks on viimase kuue kuu jooksul näiteks nafta hind langenud ja seetõttu ka gaas odavnenud, saadame kindlasti firmadele kirjad, kus palume hindu alandada,» lausus ta.
Ise ei tõtta ei Eesti Gaas ega küttefirmad hindu langetama ega varasemaid hinnatõusulubadusi revideerima, üksmeelselt kinnitatakse, et tuleb ära oodata konkurentsiameti otsus, kelle loata hindu muuta ei tohi, samas Haabi kinnitusel on nemad ette seadnud siiski vaid piirid, millest rohkem ei tohi gaasi või toasooja eest raha küsida. Hinna langetamiseks ei ole tema kinnitusel kellelgi ameti luba vaja.
Seotud lood
Eesti Gaas tahab tõsta gaasi hinda
eraklientidele 20 protsenti, samas äriklientidele hakkab aasta lõpus gaasi hind
langema - detsembris ja jaanuaris 10% ning veerbruaris või märtsis veel 15%.
Eesti Gaasi juhatusel liige Raul
Kotov ütles dv.ee-le, et kui valitsus tõstab gaasiaktsiisi, teeb Eesti
majandus kiiret lisaallakäiku.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.