Ühendriikide aktsiad tõusid, lõpetades
suurima langusega nädala alates maist kui pankade positiivsed ootused ületasid
töötuse määra kasvu negatiivseid mõjusid.
Lehman Brothers Holdings rallis 6,8 % kui spekulandid oletasid, et firma võib kapitali hankimiseks müüa osa oma varadest. Bank of America, Citigroup ja JPMorgan Chase liikusid 4% võrra ülespoole kuna pangad ootavad, et Föderaalreserv jätab intressid samale tasemele, kirjutas Bloomberg.
“Me oleme tõenäoliselt üsna lähedal põhjale, või vähemalt keskmise pikkusega perioodi põhja lähedal ning kus kohast saab alustada üsnagi tugevat rallimist” oli Traxis Partnersi LLC juhi Barton Biggsi prognoos, mis aitaski kaasa aktsia hindadetõusule.
Standard Poor`s 500 kasvas 0,4% 1242,31 punktini. Dow Jones tõusis 0,3% 11220,96 punktini. Nasdaq aga libises 3,16 punkti võrra allapoole 2255,88 punktini. Umbes kuus aktsiat tõusis täna New Yorgi börsil iga viie langenud aktsia kohta.
Tehnoloogiaaktsiad tegid läbi kerge tõusu ning samuti keemiatööstuse ja kaevandusfirmade aktsiad. Samas langesid energiafirmad seoses nafta hinna langusega.
Hommikul kukkusid aktsiad kiiresti allapoole kuna valitsuse aruanne teatas 6,1 % suurusest tööpuudusest, mis omakorda suurendas elamuvaldkonna ja pankade krediidikriisi mõjusid.
Seotud lood
Tallinna börs oli täna kell 13.30 1,1,
Vilniuse börs 1,5 ja Riia börs 0,2 protsenti miinuses.
Kiievi turu aktsiaindeks PFTS kukkus 7
protsenti ning selle pärast peatati Ukraina aktsiaturul kauplemine kuni
kella kolmeni kohaliku aja järgi.
Ühendriikide aktsiad kukkusid kui
suurenenud töötushüvitiste maht süvendas muresid, et majanduslik olukord riigis
on halvenemas ning nafta hinna langus viis energiatootjad allapoole.
Euroopa ja Aasia turgude rallimine viis ka
Ühendriikide aktsiad ka tõusule. Tõusu vedajaks oli spekulantide veendumus, et
riik valmistub üle võtma Fannie Mae`d ja Freddie Mac`i, mis omakorda
stabiliseeriks sellel aastal tugevalt kannatada saanud ülemaailmset
finantssüsteemi.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.