Külma kevade ja vihmase suve tõttu on
meesaak tavalisega võrreldes üle kolmandiku väiksem ning seetõttu on mesinikud
olnud sunnitud tõstma meehindu keskmiselt 10 protsenti.
Eesti Mee Päevadel tänavust saaki müüvate mesinike kinnitusel jäi suvine meetoodang kesiseks - hinnanguliselt on võrreldes tavapärasest kogusest saadud vaid 60 protsenti mett, kirjutas Maaleht.
Pärnumaa mesinik Valdur Talimaa ütles, et nende kandis oli augustis vaid neli vihmata päeva, mil mesilased said välja lennata.
"Mesilane suvitab ja mesinik vannub," tähendas ta. Mullusega võrreldes on meel juures 10 krooni ning keskmiseks meehinnaks 100 krooni kilo eest.
"Kuigi saak on väiksem, siis hoolduskulud on ju samad ning mesinikul tuleb teha samad kulutused nagu heal aastal," põhjendas ta hinnatõusu.
Seotud lood
Eesti põllumajanduse tugevaima valdkonna
-piimatootmise - jätkusuutlikkus on kriitilisele piirile jõudnud, sest piima
igalt müügikilolt tiksub tootjale kroon kahjumit.
Nafta hind on tõusnud enam kui ühe dollari
võrra pärast seda, kui energiafirmad on sulgenud Mehhiko lahel naftatootmise
troopilise tormi Gustavi lähenedes.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.