Estover OÜ tegevjuht Kai Rimmel ütles, et
Põltsamaa Meierei Juustutööstuse juustu ekspordi suurendamisega Venemaale
oodatakse eelkõige käibekasvu, kuna piima sisseostuhind on kasvanud.
„Ligikaudu kolm aastat tagasi alustasime eksporti Venemaale,“ ütles Rimmel. Tema sõnul on kolme aasta jooksul olnud eksporditulemus Venemaale ootuspärane. „Eksport pole olnud prioriteet. See on andnud kogemuse lähiturgudel.“
Tegevjuht märkis, et teise Vene kliendiga, jaemüügiketi Lentaga, polnud läbirääkimised rasked. „Hiirte Juust oli juba varem turul ning on seal tuntud,“ lisas ta.
2007. aastal eksporditi Venemaale kokku 150 tonni juustu. Lentale tahetakse selle aasta lõpuks müüa kokku 200 tonni juustu. „Ootame eelkõige käibekasvu, kuna piima sisseostuhind on kasvanud,“ ütles Rimmel ja lisas, et loodetavasti kasvavad käive ja kasum siiski proportsionaalselt.
Rimmeli sõnul on teiste Eesti juustutootjate konkurents Venemaal ainult tervitatav. „Konkurents on alati tervendav, kuid meie tootjad on väiksed, Venemaa aga suur ning ei usu, et meie teed seal ristuvad.“
Estover OÜ kuulub kontserni United Estover Group OÜ ning tegutseb juustumüügi alal aastast 1992. Põltsamaa Meierei Juustutööstuse OÜ on kontserni United Estover Group OÜ kuuluv juustutootja.
Seotud lood
Valio ekspordidirektor Elar Ollik ütles, et
Venemaale eksporditava juustu müük kukkus peale aprillirahutusi 80% ning
turuosa on keeruline tagasi võita, osa suuri kaubanduskette keelduvad
siiani Eestis toodetud tooteid sortimenti võtmast.
Põltsamaa Meierei Juustutööstus saatis
esmaspäeval Venemaale esimese koorma suurjaemüügiketi Lenta jaoks valmistatud
juustu, aasta lõpuks planeeritakse eksportida sinna kokku ligi 200 tonni juustu.
E-Piima juht Margus Murakas ütles,
et ekspordi suurendamist Venemaale on hoitud tagasi Eesti-Venemaa
poliitiliste suhete tõttu. Ettevõte kaalub, kas tahetakse suurendada sõltuvust
Vene turust.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.