Tartus Emajõe läänekaldale rajatavas
Jõekaare elurajoonis valmis septembri keskpaigaks esimene korterelamu.
”Usume, et esimese kortermaja valmimine ning sellega seonduv piirkonna korrastumine muudab jõeäärse ala atraktiivsemaks nii Tartu linnaelanikele kui selle külalistele,” lausus SRV Kinnisvara projektijuht Ülar Hallikivi pressiteates.
Et aga maja valmimine ei sattunud just parimale ajale on SRV Tartu Postimehe andmetel korterite hindu müügi edendamise eesmärgil alandanud 20%. Hallikivi sõnul on umbes viimase kuu vältel, mil tellingud Siili 6 asuva maja seintelt maha said, kasvanud huvi korterelamu vastu märgatavalt. Samas tõdes ta, et 42 korterist on tänaseks omaniku leidnud kõigest neli-viis.
Kokku on elurajooni esimeses majas 42 ühe- kuni neljatoalist korterit. Jõekaare arhitektuurilahenduse on loonud Austria arhitektide büroo Atelier Thomas Pucher Bramberger architects.
Tartu kesklinna läheduses paiknev Jõekaare elurajoon hõlmab SRV Kinnisvarale ja Tartu linnale kuuluvate kinnistutega kokku 2,7 hektari suuruse ala, millele on plaanitud 9 kortermaja.
SRV Kinnisvara AS asutati 1992. aastal ning kuulub Soome SRV Gruppi. SRV Kinnisvara arendab ja ehitab äri- ja büroohooneid, hotelle, tööstus- ja logistikahooneid ning elamispindu.
Seotud lood
SRV Kinnisvara alustas Tartus Emajõe
läänekaldal Jõekaare elamurajooni ehitamist. Kokku koosneb uus elurajoon 9-st
korterelamust ning esimese elamu ehituse lõpp on planeeritud 2008. aasta
septembrisse.
SRV Ehituse juht Margus Mändmets ütles, et
kuna SRV otsib arenduseks pidevalt uusi perspektiivseid maatükke, viskavad nad
kindlasti ka riigieelarve augu lappimiseks müüki paisatud kinnisvarale pilgu
peale.
SRV Kinnisvara ja Ehituse juhatuse
liige ning juht Margus Mändmets ütles aripaev.ee-le, et sama korterit
üheaegselt üürile ja müügiks pakuvad enamasti nn hädatapu korras väiksemad
arendajad, nemad ise seda siiani teinud ei ole.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.