Äsja Gruusiast saabunud Ainar Ruussaare
sõnul oli üllatav, kui kiiresti on sõjas kannatada saanud Gori linn uuesti üles
ehitatud, vahendas ERR.
"Pilt, mida meedia oli maalinud Gruusiast, ja sõjategevuse kulg, mida kajastati, valmistasid ette emotsionaalselt hoopis teistsuguseks pildiks," ütles Ruussaar ETV hommikusaates "Terevisioon".
Gruusias puhkusel viibinud Ruussaar ütles, et tema eesmärk ei olnud otsida sõjategevuse jälgi, kuid Gori linnast läbi sõites oli näha, et see oli kannatada saanud, aga ka juba peaaegu täielikult üles ehitatud.
Samuti oli näha, et grusiinid on sõjast väga kiiresti üle saanud. Kohalikud ei rääkinud tema sõnul kordagi halba venelastest, vaid Vene võimuladvikust. "Loomulikult olid nad häiritud sellest, et nende hulgas on hukkunuid ja purustusi, aga mingit üldist viha ma ei näinud."
Ruussaar pani tähele, et Eesti, Läti, Leedu ja Poola tähendus on grusiinidele veelgi olulisem - kui kevadel tervitasid nad meid kui sõpru, siis nüüd juba kui vendasid.
Seotud lood
Venemaa lennuvägi jätkab intensiivselt
Goris paikneva tankipataljoni pommitamist, teatas gpb.ee täna.
Venemaa armee teatas ööl vastu tänast, et
andis pikka aega piiramisrõngas olnud Gori linna üle Gruusia võimudele, kuid
Vene sõdurid jäävad piirkonda veel mõneks päevaks.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.