Vändra ja Võhma vabrikutest üle 80 inimese
koondava ASi Wendre juhi Vahur Roosaare sõnul plaanisid nad Võhma tootmise
sulgeda juba aasta eest.
„Tegelikult ei ole meil ettevõttes midagi juhtunud, seis on endiselt hea, aga ajastus on selline, et koondamine on juhtunud nii lolli aega, kus üldine foon on negatiivne,“ sõnas Roosaar, kommenteerides Võhma vabriku sulgemist ja 40 inimese koondamist. „Tõesti halb ajaline kokkusattumus, oleksime võinud selle liigutuse teha aasta tagasi, oleks situatsioon hoopis teine olnud.“
Võhmas tehti Wendrele väiksemat sorti õmblustöid, mis ei sobi enam Wendre klientide teenindamiseks – vajatakse suuremaid mahte. „Võhma tootmine oli meie jaoks oma tähenduse kaotanud, sisuliselt oli ta puhtalt allhanke vabrik, nagu meil praegu Hiinas on,“ selgitas Roosaar. „Sellepärast sai Võhma esimese laksu, et ta jääb ka füüsiliselt meile kaugeks.“
Roosaar kinnitas, et Wendre oli juba pikka aega Võhma vabrikule kosilast otsinud, leiti isegi erinevaid variante, kes tahtsid toimivat tööstust osta, kuid tehing jäi lõpuks ikkagi sõlmimata.
Teine 40 kaotab töö Wendre Vändra vabrikus. Roosaare sõnul oli Vändra vabrikus samamoodi näha, et tuli teha ümberkorraldusi ning otsustati tootmine kontsentreerida. Täna toodetakse Vändras madratseid, poroloonitooteid ja tehakse teppimist. Teki-padja vabrikuna Vändrat enam ei nähta, see tootmine käib Pärnus.
„Sellest on jube kahju – kui asi toimib, milleks seda kinni panna,“ lausus Roosaar, „teeme ka sel aastal 1,1 miljardit käivet ja kasuminumbrit ei tule häbeneda, oleme täiesti elujõuline firma.“
Kokku koondab Wendre pisut üle 80 inimese.
Seotud lood
Täna tööd alustanud Tallinna trammijuhtide
õpperühma soovis tulla 50 inimest, kellest vastu võeti vaid 15. Seega
konkureeris ühele kohale 3,3 tahtjat.
Aktsiaselts Wendre koondab Pärnu- ja
Viljandimaal kokku 80 töötajat, Viljandimaal Võhmas sulgeb ettevõte oma tsehhi
ja töö kaotab 40 inimest, vahendas Pärnu Postimees.
Viljandimaal Võhmas asuv kodutekstiilifirma
AS Wendre sulgeb detsembris uksed ning tööta jääb ligi 40 inimest, Wendre Võhma
tehases juurdelõikaja ametit pidava Anu Odresti ja õmbleja Sirje Ermi sõnul
mõjus uudis koondamisest elule kehvasti.
Tänavu üheksa kuuga määras Eesti töötukassa
kollektiivse koondamise hüvitise 1734-le tekstiili- ja rõivatööstuse ettevõtetes
töötanud inimesele.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.