Admiral Marketsi analüütik Fuad Rassulov
usub, et Ameerika kongressi esindajad vaatavad oma otsuse ümber ning arvatavasti
võetakse päästeplaan vastu homme.
Täna kirjutas BBC, et Kongressikoja esindajad, kes lükkasid eile tagasi 700 miljardi dollarilise päästepaani, ei tule kokku enne neljapäeva ning ei langeta ühtegi otsust enne nädalavahetust. Admiral Marketsi analüütik Fuad Rassulov usub, et Kongressi esindajad võtavad mõistuse pähe ja hääletavad päästeplaani poolt juba täna.
„Tundub siiski, et plaan võetakse lõppude lõpuks vastu," kirjutas analüütik oma ajaveebis. BBC andmeil peab Ameerika president George W. Bush esitlema oma versiooni kriisist välja tulemiseks. Siiani ei ole Bush veel iitsatanudki.
„Arvan, et aktsiaturgude 1,3 triljoni dollari suurune päevakaotus on oluline faktor, mis paneb muretsema ka maksumaksjad. Kongressi esindajate plaanile vastuolek suurendab tõenäosust, et üha rohkemad inimesed kaotavad töö, tehes need samad maksumaksjad vaesemaks,“ kirjutas Rasulov oma ajaveebis, viidates sellelle, et paljud ameeriklased on aktsaite omanikud.
„Mind niivõrd ei huvitagi USA börsil toimuv. Jumal tänatud, et mul endal Ameerika ettevõtete aktsiaid ei ole. Mind huvitab rohkem, kuidas käitub Venemaa börs? Kuidas RTS ja Micex Ameerika indeksi langusele reageerivad. Arvatavasti jäävad ellu, aga küsimus on selles, kui palju nad langevad," valutas Rassulov südant Vene börsifirmade edaspidise käekäigu üle.
Seotud lood
Tuntud arvamuse kohaselt võib liblika
tiivalöök maailma ühes otsas mõjutada tsunami teket tuhandeid kilomeetreid
eemal. Mida siis veel oodata USA seninägematust päästeoperatsioonist, mille
eesmärgiks tundub olevat võimatu – lahendada korraga krediidi- ja kinnisvaraturu
probleemid ning pöörata majandus uuele tõusutsüklile.
USA aktsiafutuuride tõusus oli sees juba
optimistlik noot, et Kongressis läbi kukutatud USA pankade päästeplaan võidakse
ikkagi päästa.
Investorid peaksid praegu USAst oma
raha välja võtma, olukord küll normaliseerub, kuid vahepealne aeg on
väikeinvestorile tootlikkuse seisukohast kadunud, arvab Mainori Kõrgkooli
ettevõtluse erakorraline dotsent, aktiivne väikeaktsionär Arno Kirt.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.