"Kõigepealt kadus elekter, tulin toast
välja vaatama, et mis lahti, ja näen, et sinistes tunkedes töömehed võtavad
majal välisust eest, küsin, mida teete, nemad vastu, et ei kommenteeri," rääkis
Indrek Naur, kes töötab Tallinnas Juhkentali 52 kevadel valminud majas asuvas
advokaadibüroos.
Šokiks on põhjust – hommikul saabus seni tavapärast elu elanud majja ootamatult paarkümmend ehitustöölist, kes püstitasid hoone ümber aia siltidega «Ohutsoon» ja «Kõrvalistel isikutel objektil viibimine keelatud» ning hakkasid maja lõhkuma, kirjutas Postimees.
Kolina ja sagimise peale korterite ja kontorite ustele ilmunud segaduses inimestel ei jäänud muud üle kui lihtsalt vaadata, kuidas majal võetakse eest välisuks, mitmes korteris ka siseuksed, radiaatorid, santehnika ja rõdupiirded. Lisaks elektrile jäid elanikud ilma ka veest ja küttest, kohale saabub mitu politseipatrulli, kes peatavad maha võetud uksi ja radikaid juba kilesse pakkivad töömehed, kuni on asjaolud välja selgitanud.
"Tuleb välja, et arendaja Permanent Arendus on maja ehitajale Basic Ehitusele võlgu jäänud, ning selle asemel, et asi kohtus lahendada, tuli ehitaja siia ja varastab nüüd korteri omanike vara aga arendajale ei kuulu siin ju enam midagi, kõik pinnad on müüdud, Basic Ehituse tegevuse eesmärk siin on arendajale omanike kaudu survet avaldada, mul pole lihtsalt sõnu," laiutab Naur käsi.
Lahkub ka ehitusfirma juht, kes on arendajaga telefoni teel kokku leppinud, et minnakse ja räägitakse asjad selgeks.
Seotud lood
Kahelt erinevalt kinnisvaraarendajalt
Baltic Furniture ja Hansa Varahaldus kaks korterit ostnud Merike Tubli pidi
kinni maksma ka nende kommunaalvõlad.
Praeguses turusituatsioonis määrab veidi
madalam hind vähe – kui ostusooviga kliendile midagi meeldib, siis ta ostab
selle, ja kui ei meeldi, siis ta ei osta seda ka väga soodsa hinnaga.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.