Aasias peksti täna taas arvutite
taga hoogsalt müü-nuppu.
Jaapani aktsiaturg kukkus kella 9:15ks meie aja järgi 11,4 protsenti, Hongkong 7,6, Hiina 3,9, Taiwan 3,3, Korea 9,4, Austraalia 6,7, Tai 4,7, Indoneesia 4,6, Singapur 7,3, Malaisia 3,7 ja Vietnam 3,2 protsenti.
Ega midagi vapustavalt uut börsidel ei ole – kardetakse majandussurutist, iseäranis USAs. Jaapani peaminister Taro Aso ütles, et USA peab suurendama ebapiisavat pankade päästmise plaani.
„Inimesed arvavad, et 250 miljardiline plaan on ebapiisav ja seetõttu turud kukuvadki,“ ütles Aso täna parlamendis esinedes. „Nad (USA) peavad langetama kiire otsuse kapitalisüstimise kohta.“
Ta lisas, et vaadates Jaapani kogemust 1997-98 on selge, et kui kiiresti ei tegutseta, maksate te lõpus kallimat hinda. Jaapan on pumbanud 1998-2003 pankadesse 124 mld dollarit ehk 12,4 triljonit jeeni. Enam kui 9 triljonit jeeni on pangad tagasi maksnud, genereerides valitsusele 10 protsendist tootlust ületavat tulu. Panku toetati, et nad saaksid mullimajanduse käigus antud halvad laenud ära klaarida.
Seotud lood
USA aktsiaturgudel on pea iga päev muutunud
ohtlikuks kell kolm pärastlõunal ehk tund aega enne börside sulgemist, mil
aktsiaindeksid on läinud vabalangusesse.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.