Sampo Likviidsusfond ei plaani osakute
hinda alla hinnata nii, nagu tegi seda SEB, sest Sampo Likviidsusfondi varad on
ümberhinnatud igapäevaselt, fondivarade turuväärtuste alusel, lausus Danske
Capital ASi tegevdirektori Silja Saar.
"Sampo Likviidsusfondi ja kõnealloleva SEB fondi erisus seisneb eelkõige selles, et SEB fond kaupleb/kauples alati hinnaga 100 ning osakuomanikele maksti tekkinud tulu välja (tavaliselt) kuu lõppedes intressidena. Samas Sampo Likviidsusfond kaupleb iga päev oma varade tegeliku ehk muutuva puhasväärtusega. Ning kasu osakuomanikele tekib mitte intressidena vaid osakute puhasväärtuste vahest, nende soetamise ja müümise hetkel," lausus Saar.
Sampo Likviidsusfondi raportist on näha, et fondi fondi maht on 162 miljonit krooni, osaku puhasväärtus on 1299,72 EEKi ja fondi viimase kolme kuu tootlus on 4,49%.
Investoritel soovitab Saar aga süveneda investeerimisotsuste eel detailidesse. Fondiinvesteeringute puhul on kohustuslikeks dokumentideks, millega investor peab ennast kurssi viima - fondi tingimused ja prospekt. Antud kontekstis loomulikult ka kord, kus on kirjeldatud, kuidas fond oma vara ümber hindab ja puhasväärtust arvutab, kõik viimati nimetatud dokumendid on Saare sõnul avalikud ja kõigile kättesaadavad.
SEB teatas täna, et ümberhindluse tulemusena on SEB Likviidsusfondi puhasväärtus vähenenud 13,05% võrra, tasemele 86,95 krooni fondiosaku kohta.
Seotud lood
SEB Likviidsusfondi osakuid omanud Hannes
Vallner kommenteeris aripaev.ee-le, et SEB pank kinnitas talle, et raha kaotada
pole võimalik.
SEB likviidsusfondi kuue kuu raportist
selgub, et fond oli ostnud 43 miljoni Eesti krooni eest raskustesse sattunud
Islandi Kaupthing Banki võlakirju.
Kahe päeva jooksul enne SEB Likviidsusfondi
osakute allahindlust võeti nimetatud fondist raha välja 226 miljonit krooni.
Ümberhindluse tulemusena on fondi
puhasväärtus vähenenud 13,05% võrra, 100 kroonilt tasemele 86,95 krooni
fondiosaku kohta.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.