Eesti Ehitusettevõtjate Liit tellis Tartu
Ülikooli Ettevõttemajandamise Instituudilt uuringu selgitamaks, kuidas meie
lähiriikide ehitussektor majanduslanguse tingimustes käitus ja mida saaks teiste
kogemustest üle võtta.
"Langus ehitussektoris on ilmselge. Ent kuidas peaks neis tingimustes käituma ettevõtjad, kohalikud omavalitsused ja lõppkokkuvõttes - riik," küsis Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor Indrek Peterson pressiteates.
„Meie jaoks on tegu huvitava teemapüstitusega. Pärast Eesti taasiseseisvumist on siinne majandusareng olnud sõna otseses mõttes tormiline. See pidi varem või hiljem kaasa tooma teatud tagasilööke,“ ütles uuringu korraldaja, Tartu Ülikooli Ettevõttemajandamise Instituudi rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane.
Varblase sõnul uuritakse seda, kuidas läinud sajandi lõpus tuldi kriisiolukorrast välja lähiriikides - Soomes ja Rootsis, aga ka kaugemal.
Varblane tõdes, et viimasel ajal on ta üsna sageli kohtunud nii erinevate ministeeriumite kui ka riigikogu liikmetega ja nende huvi selle uuringu vastu on siiras ja tõsine.
Eesti ehitusturu arengute uuringu esimesed tulemused avaldatakse detsembris.
Eesti Ehitusettevõtjate Liit on vabatahtlikult ühinenud ehitusettevõtjaid ühendav mittetulundusorganisatsioon. Liidu liikmeks olevad ehitusettevõtjad koos tütarettevõtetega, keskmiselt 100 ettevõtet, annavad oma ehitustegevusega üle 50% kogu Eesti ehituskäibest.
Seotud lood
Ehitusturg on täna punktis, kus kõik
teavad, mis tuleb, aga keegi ei usu, et nemad sinna esimesena kohale jõuavad,
rääkis VII rahvusvahelisel kinnisvarakonverentsil Kinnisvara 2008 ASi Eesti
Ehitus juhatuse esimees Jaano Vink piltlikult raskest olukorrast ja võimalikest
pankrottidest ehitusturul.
USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutudaaktsiaturgudel investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiksKamala Harrise võit ja tema administratsiooni otsused puhta energia-, regulatiivsejärelevalve-, eluasemetoetuste- ja kanepitööstuse osas mõjutada aktsiaturge.
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele