Eesti Ehitusettevõtjate Liidu
aastalõpukoosolekul küsis koolitusspetsialist Raul Rebane, kas meil on
kriis ning vastas ise sellele, et tema seda vastust ei tea.
„Midagi on kindlasti, aga kas seda saab nimetada kriisiks,“ selgitas Rebane ning ütles, et kriisi defineeritakse kui olukorda, mis uue teguri mõjul muutub kõiki rahuldav olukord kõigile vastuvõetamatuks. Kuid Rebase sõnul ei saa öelda, et praegune olukord oleks vastukarva kõikidele inimestele. „Muide, valitsus ütles, et meil ei ole kriis,“ lisas ta.
Rebane võrdles praegust olukorda Agathe Christie romaaniga „Mõrv idaekspressis“, kus kõik pingsalt süüdlast otsivad ja lõpuks tuleb välja, et kõik otsijad on ise süüdi. „Me kõik koos marssisime selle jama sisse ja me keegi ei kahelnud,“ kommenteeris Rebane.
Tulemas on tarkade inimeste aeg, kes kasutavad üldtuntuist erinevaid indikaatoreid ning teevad midagi teistest natuke paremini ja natuke rohkem. „Tuleb teha midagi teistmoodi,“ oli Rebase õpetussõna ehitusettevõtjatele, kel tuleb paremate tulemuste saavutamiseks hoida oma töötajad ümbritsevale vaatamata õnnelikud.
Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane soovitas pöörata erilist tähelepanu makromajanduslikule stabiilsusele ning Eesti maine taastamisele. „Eurole ülemine ei ole loosungi küsimus vaid see on vajalik ettevõtjatele,“ lausus Varblane.
Varblase sõnumiks on samuti olla piisavalt kaval, et saada hakkama nii kiire eurole ülemineku kui majanduse toetamisega ning oluline oleks kasutada EL struktuurfondide raha.
Seotud lood
Valitsusel pole Eestis võimalik ettevõtlust
otse laialdaselt toetada, aga ELi struktuurifondide raha kasutamist tuleks küll
kiirendada, oli kirjas Eesti Ehitusettevõtjate Liidu Tartu Ülikoolilt tellitud
uuringus.
Eesti suur aknatootja Glaskek sai
tööinspektsioonist loa saata märtsini sundpuhkusele 50 inimest, kirjutas
venekeelne majandusportaal dv.ee.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.