Kuulus hedge-fondi juht Doug Kass,
kes on tuntud ka oma negatiivsete väljaütlemiste poolest, teeb 2009. aastaks
kakskümmend üllatuslikku prognoosi. Tema 2008. aasta prognoosidest läks täide
üle poole.
Siin on mõned Kassi prognoosid 2009. aastaks, mis avaldati TheStreet.com portaalis.
* Vene maffia liikmete ning oligarhide nimesid leitakse Madoffi ohvrite nimekirjast. Kokku kaotavad oligarhid, maffiategelased ning Kolumbia narkoperekonnad Madoffi tõttu 2 miljardit dollarit. Samuti toimub mitu atentaadikatset Madoffile ja/või tema perekonnale.
* USA kinnisvaraturg stabiliseerub varem kui oodatud. President Obama käivitab massiivse päästeplaani, et kinnisvaraturg uuesti tõusule keerata.
* USA majandus stabiliseerub varem kui oodatud. Peale jaanuari-veebruari negatiivset SKPd hakkab president Obama majandusse süstitud raha lõpuks tööle.
* USA börsid tõusevad 2009. aasta esimeses pooles 20%. Nende seas tõusevad kõige rohkem kinnisvaraga seotud aktsiad, kindlustajad ning laenajad. Kõvasti lühikeseks müüdud finants- ning jaesektor tõuseb samuti. Volatiilsus taandub, kuid tõusvad intressid, jahtuv Hiina ning nõrk Euroopa majandus limiteerivad USA aktsiaturgude kasvu aasta teises pooles.
* Toorained jätkavad madalseisus. Nafta kaupleb aasta esimeses pooles kõrgemal, kuid jääb terve aasta kauplema 25-65 dollari vahemikku. Kullaunts ei jõua kunagi 1000 dollari piirini ning kaupleb mingi hetk aasta jooksul ka 500 dollari juures.
* Hedge-fondide tööstus ei tõuse veel ka 2009. aastal. Madoffi skandaal ning hedge-fondide nõrgad tootlused on fonditööstusele mõneks ajaks vee peale tõmmanud. Kümnest suurimast hedge-fondist sulgevad uksed kolm ning fonditasud tulevad oluliselt allapoole, et säilitada ka veel neid järelejäänud investoreid. Aastaga väheneb hedge-fondide arv poole võrra.
* Toimub palju ühinemisi. Goldman astub paari Citigroupiga. Morgan Stanley ostab Blackstone. Disney ostab Carnivali. Microsoft võtab Yahoo! üle viie dollariga.
* Küberterrorism saab uue ajastu relvaks.
* Seni võimenduse peal elanud meedia kukub kokku. Univision ning Clear Channel lähevad pankrotti. New York Times lööb vankuma.
* Lähis-Ida infrastruktuuriline õitseng tõmbab järsult pidurit. Madalam nafta hind tekitab kaose Lähis-Ida turgudel ning majandustes.
Seotud lood
Wall Streeti finantsgurud panustavad
sellele, et USA uus president ning stiimulpaketid viivad aktsiaturud 2009.
aastal tõusule pärast aastat, mille paljud investorid sooviksid ära
unustada.
Briti majandusleht Financial Times on ette
võtnud tänamatu ennustamistöö ning visandanud alanud aastaks võimalikke
arenguid, millest alljärgnevalt väike valik.
Uue varahaldusettevõtte Redgate
Capitali juhtfiguurid Veikko Maripuu, Peeter Stamberg ning Andrei Zaborski
teevad 2009. aastaks 15 prognoosi.
Jim Cramer, kes on Ameerika üks rohkem
vihatumaid ning armastatumaid telestaare oma CNBC saatega Mad Money, uskus viie
aktsia tähelendu, mis ei saanud kunagi kukkuda. Kuid kukkusid.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.