Hansapank Marketsi aktsiaturgude osakonna
juhataja Lauri Lind ei usu, et USA pangad täielikult riigistab.
Nädalapäevad tagasi soovitasid rootslased USAl täielikult natsionaliseerida oma pangad. Endised Rootsi valitsusametnikud, kellest paljud pärinesid poliitilise spektrumi turumajandusele orienteeritumast osast, ütlevad, et ainuke viis olukorra päästmiseks on see, kui USA valitsus võtab ajutiselt pangad täielikult oma kontrolli alla.
Lauri Lind aga ei usu, et ameeriklased peaksid panku natsionaliseerima hakkama. "See on kogu nende printsiipide ja süsteemi vastu ja ma arvan, et nad iial seda ei teeks," ütles Lind.
Lind arvab ka, et USA pangandussektor taastub oluliselt kiiremini kui Euroopa pangandus. "Tõenäoliselt peaks USA pangandussektor enne kriisist välja tulema kui Euroopa oma. Ma usun, et enne läheb Ameerikas paremaks kui meil ja pigem võib Citigroupi aktsia aasta pärast maksta 10-15 dollarit tükist kui Swedbanki aktsiad 100 Rootsi krooni," arvas Lind.
Seotud lood
Hansapank Marketsi aktsiaturgude osakonna
juhataja Lauri Lind tänasele Merrill Lynchi Swedbanki hinnasihile ning
analüüsile palju tähelepanu ei pööraks, sest praegu tuleb igasuguseid analüüse
pankade kohta nagu Vändrast saelaudu.
Kõige mustema stsenaariumi korral võib
Swedbank kaotada veel 56 miljardit Rootsi krooni, kirjutab Merrill Lynch värskes
analüüsis. 48 miljardit Rootsi krooni kahjumit tuleks Balti riikidest võimaliku
devalveerimise korral, mille tõenäosust hindab pank 33%le.
Rootslastel on väga lihtne sõnum
ameeriklastele: natsionaliseerige pangad täielikult.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.