Majandusolukorra halvenemist tunnetatakse
keskmiselt teravamalt Eesti väikelinnades, samas kui suurlinnade elanikud on
optimistlikumad, selgus uuringufirma GfK Custom Research Baltic uuringust.
Hinnates seniseid arenguid, usub iga kolmas, et olukord majanduses on viimase kuue kuu jooksul märkimisväärselt halvenenud. Suuremates linnades arvab nii iga neljas, väikelinnades aga iga teine, kirjutas portaalis tarkkulutaja.ee sotsioloog Mauri Sööt.
Iga neljas Eesti elanik usub, et järgmise kuue kuu jooksul halveneb majandusolukord märkimisväärselt. Pessimism väikelinnades on riigi keskmisest pea kaks korda kõrgem – 40% väikelinnade elanikest näevad tulevikku väga mustades toonides.
Väikelinnade elanikud on ühtlasi enam veendunud, et lähitulevikus tuleb tublisti püksirihma pingutada – seda eeskätt tarbides üldiselt odavamaid tooteid ja teenuseid.
Väikelinnade elanikud peavad võrreldes Eesti keskmisega oluliselt sagedamini kokkuhoiukohtadeks senistest soodsamate kaupade ja teenuste eelistamist, nädalavahetuste kulutusi ostudele ja meelelahutusele, väljas söömist, kosmeetikateenuseid ning kulutusi alkoholile.
Samuti tunnetavad väikelinnades elavad inimesed enim vabade töökohtade kadumist. Keskmisest kriitilisemad seniste arengute suhtes on Virumaa elanikud.
Seotud lood
Eestlased on majanduse tuleviku suhtes optimistlikumad kui venelased, näitas portaali tarkkulutaja.ee novembrikuine uuring.
Ligi 64 protsenti Eesti elanikest kulutab kuus oma sissetulekust rohkem, selgus novembris portaali tarkkulutaja.ee tarbijauuringust.
Maailma üks juhtivaid turu-uurijaid enam
kui üheksakümnes riigis esindatud GfK Grupp on käivitamas tegevust kõigis kolmes
Balti riigis, sealjuures Eestis.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.