Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tõenäoliselt riigi üleskutse eraisikuid tarbima julgustada praegu suurt mõju ei omaks.
Soome tegi aasta alguses kampaania, mis rõhutas inimestele ja ettevõtetele nende senise tarbimise jätkamise olulisust. Kuigi sisetarbimise jätkumisest üksi majanduskriisist väljatulemiseks ei piisa, on selle asja positiivne pool kindlasti tööhõive ülalhoidmine.
Meie suur miinus võrreldes põhjanaabritega on eestlaste vähesed säästud. Meil oleks palju kindlam tunne, kui omaksime vähemalt poole aastapalga jagu sääste.
Inimesed, kellele buumitingimustes pakutud soodsad laenuvõimalused kujundasid illusiooni oma rahalistest võimetest, on praegu pettunud ja hirmul tuleviku ees. Lühikese ajaga omandati oskus ohtralt tarbida, millest võõrutusprotsess on valulik. Mida rohkem inimesed säästma hakkavad, seda enam väheneb tarbimine, seda rohkem kannatavad firmad, üha rohkem inimesi kaotab töö ja tekibki lumepalliefekt.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.