Moerõivaste müüja Baltika kahjum kasvas
esimeses kvartalis üle viie korra 62,54 miljoni kroonini ehk 3,36 kroonini
aktsia kohta, teatas ettevõte börsile.
Eelmise aasta esimeses kvartalis oli ettevõtte kahjum 11,5 miljonit krooni ehk 0,56 krooni aktsia kohta.
Kontserni käive kahanes 17 protsenti 221 miljoni kroonini võrrelduna 266,1 miljoni krooniga aasta tagasi. Jaemüük kahanes 14,2 protsenti 193,5 miljoni kroonini, hulgimüük 32 protsenti 27,3 miljoni kroonini.
Ettevõtte teatel avaldas müügile negatiivset mõju Ukraina, Venemaa, Poola ja Tšehhi valuutade nõrgenemine Eesti krooni suhtes. Jaemüügi langus püsivate valuutakursside korral oli 5,5%. Võrreldavate poodide müük kahanes esimeses kvartalis 18%.
Turgude lõikes olid Balti riikides ning Ida- ja Kesk-Euroopas esimeses kvartalis vastupidised trendid. Kui jätta poodide avamised kõrvale ja vaadelda ainult võrreldavate poodide müüke, näitavad kõik Balti riigid esimeses kvartalis sarnast müügi langust. Teistsugune trend valitseb aga Baltika Ida- ja Kesk-Euroopa turgudel, kus kohalikBaltika juht Meelis Mildere valuutade arvestuses näitasid nii Ukraina, Venemaa kui Poola esimeses kvartalis müügikasvu – vastavalt 20, 9 ja 16 protsenti.
Brändide lõikes moodustas Montoni müük esimese kvartali jaemüügist 54% ehk 105 miljonit krooni, vähenedes aastaga 16%. Mosaici müük moodustas jaemüügist 35%, ulatus 67 miljoni kroonini ning alanes eelmise aastaga võrreldes 11%. Baltmani müük vähenes 31% võrra 13 miljoni kroonini. Ainsana kasvas esimeses kvartalis Ivo Nikkolo müük, 31 protsenti ning ulatus 9 miljoni kroonini.
2009. aasta tulemuste peamised mõjutajad on majanduslangus ja valuutade devalveerumine. Aasta esimest kvartalit iseloomustab jaanuaris ning veebruaris toimuv hooajalõpu allahindlus. Tulenevalt järsust müügilangusest ja planeeritust suuremast hooajalõpu varude tasemest toimus esimeses kvartalis varude realiseerimine sügavamate allahindlustega ning tavalisest pikema perioodi jooksul, teatas Baltika.
Seotud lood
LHV prognoosis Baltika kahjumiks I
kvartalis 3,3 miljonit eurot ehk 51,6 miljonit Eesti krooni, tegelik kahjum
62,56 miljonit Eesti krooni ületas ootusi.
Swedbank Marketsi analüütik Pavel Lupandin
ütles, et 40 miljonit krooni on just see summa, mis kataks ära puuduva osa
käibevahendites.
Moerõivaste jaemüüja Baltika aprillikuu
müük kukkus 21 protsenti 76,3 miljoni kroonini, teatas ettevõte börsile.
Swedbank Marketsi hinnangul on Baltika
aktsia näol tegemist riskantse investeeringuga isegi vaatamata
sellele, et ettevõtte fundamentaalne väärtus ületab turuväärtust. Swedbank
Markets soovitab aktsiat hoida.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.