Rahandusministeerium ütles täna Äripäevale,
et stabiliseerimisreservi rahaks pööramine võtab kolm päeva - selle ajaga saab
müüa Eestile kuuluvad välisriikide võlakirjad.
Kui rahandusminister Ivari Padar üleeile õhtul Äripäevale intervjuu andis, ütles ta, et riigireservide suurus on hetkel 13,8 miljardit krooni, mille hulgas on ka stabiliseerimisreserv.
Rahandusministeerium täpsustas täna, et märtsi lõpu seisuga oli riigikassas likviidseid varasid 13,3 miljardit krooni eest, mis jagunesid:
- stabiliseerimisreserv 7,33 miljardit krooni;
- erakorraline pensionireserv 4,55 miljardit krooni;- omandireformi reservfond 446 miljonit krooni;- klientide vahendid 1 miljardit krooni.
Võrreldes eelneva kuuga on stabiliseerimisreservi maht kasvanud ca 43 miljoni krooni võrra, omandireformi reservfond on vähenenud 2 miljonit krooni ning muud likviidsed vahendid ehk kassareserv on vähenenud 2 miljardit krooni.
Stabiliseerimisreservi vahendid on valdavalt paigutatud riikide võlakirjadesse ja neid saab müüa kolme päevaga. Tänase seisuga ei kaotaks Eesti riik võlakirju müües midagi, aga kõik sõltub turu tegelikust liikumisest, lisas ministeerium.
Seotud lood
Ehitusmaterjalide tootja maxit
Estonia juhi Viktor Valkiaineni sõnul on laenuvõtmine ja stabiliseerimisreservi
kasutamine parem lahendus kui maksude tõstmine.
Valitsus otsustas täna võtta
stabilisatsioonireservist kasutusele 3,5 miljardit krooni, lisaks laenatakse
eelarve lappimiseks 6,5 miljardit krooni.
Valitsus otsustas täna võtta kuni 6,493
miljardit krooni laenu tähtajaga kuni 15 aastat, et tagada riigieelarvest
tehtavate kulude õigeaegne ja tõrgeteta väljamaksmine.
Ärimehed Viktor Siilats ja Olari Taal
ütlesid Äripäevale, et riik peaks laenamise asemel kulusid kärpima, eelkõige
bürokraatiat.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.