Omaenda uute gaasihoidlate rajamise asemel
võib Euroopa Liit investeerida nendesse Ukrainas, kui riik täidab selleks teatud
tingimusi.
Euroopa Komisjoni energiapoliitika ja -julgeoleku osakonna juhi Jean-Arnold Vinois' sõnul on tingimuseks Ukraina ettevõtete lahutamine nendeks, kes korraldavad maagaasi ladustamist ja nendeks, kes korraldavad transporti, vahendas RIA Novosti.
Tänavu jaanuarikuine Vene-Ukraina gaasikriis tõi välja vajaduse uute gaasihoidlate järele EL territooriumil. "Kõik sõltub nüüd ukrainlastest, kel tuleb tagada kindlad tingimused selleks, et gaasisüsteem toimiks kooskõlas EL läbipaistvuse reeglitega ning et gaasi transpordi ja hoidmise funktsioonid oleks selgelt lahutatud," kommenteeris Vinois Ukraina gaasihoidlate perspektiive väljaandele EUobserver.
Ukrainal on gaasimahutite infrastruktuur, mis suudaks peaaegu täielikult katta EL vajaduse gaasi ladustamiseks. Praegu korraldab Ukrainas nii gaasi tootmist, transporti kui hoidmist ettevõte Naftogaz. Avalikkuse ette on jõudnud infot salapärase, et mitte öelda hämara taustaga ärimeeste osalusest gaasiäris Ukrainas.
Seotud lood
475 mln dollarilise kõrbeva võla tasumiseks
Vene Gazpromile käskis president Viktor Juštšenko reedel keskpangal välja lasta
täiendava koguse grivnasid, mis vältimatult viib rahvusvaluuta väärtuse
langusele.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.