Täna kell 7 alanud õiguskomisjoni
istungil arutati töölepinguseaduse eelnõu muudatusettepanekud läbi ning juba
homme on eelnõu riigikogus.
"Töölepinguseaduse eelnõu muudatusettepanekud on läbi arutatud ja homme läheb eelnõu riigikokku menetlemisele," ütles õiguskomisjoni liige Jaanus Rahumägi.
"Arutasime pikalt ja lõpuks jõudsime paljudes asjades kokkulepeteni," rääkis Rahumägi ja selgitas, et kõik saavad aru, et majandusolud on keerulised ning tuleb langetada otsused. Tema sõnul peab keegi need otsused tegema. "Praegu on selleks otsustajaks valitsus ja töölepinguseaduse vastuvõtmine on üks osa terve riigi majandusest," märkis õiguskomisjoni liige.
"Selles nõnda nimetatud arutluses olid kõige mõistmatud ametiühingud, kes üritasid oma jonni ajada," nentis Rahumägi. Tema sõnul on mõnedele praegu kasulik näidata, et võitled kellegi huvide eest, kuid samas ei tehta sisulisi ettepanekuid, kust peaks riik raha võtma. "Seda ei tulnud kelleltki, pigem vaieldi auditooriumi jaoks."
Rahumägi sõnas, et valitsus on otsustanud ja peab need keerulised sammud astuma ning valija pärast otsustab, kas raskel ajal tehtud otsused olid õiged või valed. "Opositsioon inimlikkus plaanis saab aru, et valitsusel on väga vähe valikuid, kuid ametiühingutega ei saanud rääkida."
"Tänane streik ei mõjutanud meie arutlust, see ei mõjutanud üldse mitte midagi," lisas Rahumägi ja selgitas, et inimesed pole rumalad, nad saavad aru, et olukord on keeruline ja igaüks peab mingil määral järgi andma.
Seotud lood
Tänasel õiguskomisjoni istungil tehti
ametühingute liidri Harri Taliga sõnul vaid üks positiivne muudatus töötaja
kasuks.
"Olukord töölepinguseaduse eelnõuga on
selline, et esitatud on väga palju muudatusettepanekuid ja peaaegu kõik on läbi
arutatud," rääkis õiguskomisjoni liige Jaanus Rahumägi
Äripäevale.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.