Swedbank hindas Kobe grupi võlakirjad 2009.
aasta alguses alla ja praegu on nende osakaal pensioniportfellides
kaduvväike.
"Uudises toodud numbrid (2008. aasta lõpu seisuga - toim) ei vasta tegelikkusele. Tänaseks on Kobe grupi võlakirjade, sh Kobe Investmentsi mõju meie pensionifondidele marginaalne, kuna neid võlakirju omavad meie portfellid minimaalselt," ütles investeerimisfondide fondijuht Jelena Fedotova Äripäevale.
"Põhjuseks on see, et oleme aasta algusest vastavasisulised allahindlused Kobe grupi võlakirjadega juba teinud. Näiteks K3 fondis on Kobe võlakirjade osakaal 0,016% ehk siis peaaegu nullilähedane. Arvame, et allahindlus on adekvaatne, kuna võlakirjade tähtaeg on möödas," selgitas ta.
Fedotova lisas, et kui peaks tekkima vajadus tagatisi realiseerima hakata, lisandub realiseerimisest saadud raha pensionifondidele.
Seotud lood
Aastavahetuse seisuga oli Kobe grupi võlakirju nii Swedbanki kui ka SEB pensionifondides. Grupi ettevõtete lunastamata võlakirjade kogumaht ulatub praegu 197 miljoni krooni.
Toomas Lumani suurosalusega Nordecon
International kontserni tütarettevõte AS Eston Ehitus esitas pankrotiavaldused
Peterburi ärikvartali ehituse tellinud ettevõtete Peterburi Ärikvartali ja KOBE
Investmentsi vastu, mis võlgnevad ehitajale ligikaudu 38 miljonit krooni.
Ärihoone ehitustööd on peatatud.
Swedbank peab Kobe Investmentsiga aprillis
lunastamata jäänud võlakirjade teemal läbirääkimisi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.