Läheksin õppima midagi ITga seotut, vastas
Tartu ettevõtja Neinar Seli tänasele päevaküsimusele, mis ala läheksid praegu
õppima.
Tema hinnangul tunneb Eesti tööjõuturg praegu puudust selle ala spetsialistidest ja infotehnoloogia on väga atraktiivne valdkond. Kui sa õpid sügavuti ükskõik millist infotehnoloogiaga seotud eriala ja kui sa pärast õpingute lõpetamist ennast pidevalt täiendad, siis oled nõutud spetsialist ning täiesti asendamatu ka kümne aasta pärast, rääkis Seli.
Seli teiseks valikuks oleks inseneriõpe. "Inseneriharidus on väga perspektiivikas ka tulevikus, nende järele on nõudlus ühiskonnas alati olemas," märkis ta. Seli sõnul toob inseneriamet igal ajal leiva lauale.
Ettevõtja ei läheks kindlasti õppima humanitaarvalla ameteid, sest neid on praeguseks ajaks juba palju üle toodetud. "Riik ei suuda seda ületoodetud humanitaarharidusega massi üleval hoida ja neile rakendust leida," arvas Seli ja lisas, et kindlasti ei läheks ta midagi sellist õppima.
Seotud lood
Äripäeva Eesti mõjukate TOP 100s 55. kohal
olev ärimees Armin Kõomägi läheks praegu õppima kas keskkonnateadust või
õpetajaametit, kuna need tunduvad huvitavad.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.