Septembri alguses rüüstasid
vargad Tallinna lennuväljal kolme lennukit, kaks neist kuulus Aviesele
ja üks Austria lennukompaniile.
DV andmetel sisenesid tundmatud lennukitesse, jõid pardal olnud alkoholi ja võtsid osa sellest endaga kaasa. Pärast seda, kui DV möödunud nädala lõpus Avieselt aru päris, mis lennuväljal juhtus, kirjutasid ettevõtte töötajad alla paberile, mis käskis neil vait olla.
Aviese juhatuse esimees Valentin Manuša kinnitas, et keegi pole midagi varastanud. Lähematest kommentaaridest ta keeldus.
Juhtunut keeldusid kommenteerimast ka lennuvälja juhtkond ja turvafirma G4S Eesti AS.
Tallinna Lennujaama juhatuse liige Rein Loik ütles vaid, et lennuväli on küll valve all, kuid mitte vangla. Seetõttu võib seal ka igasuguseid asju juhtuda, lisas ta.
G4S Eesti AS teatas, et tegu on tundliku teemaga, kuid ei hakanud samuti toimunut lahkama.
Ettevõtete vaikimine ja soovimatus selgitusi anda on üllatav. Peaks ju lennuvälja territoorium olema sama valvatud kui tuumajaama oma. Või mida annavad reisijatele kehtestatud turvameetmed, kui inimestelt võetakse ära ka veepudelid, kui tavalised huligaanid või lennujaama enda töötajad võivad takistamatult lennukitesse ronida? Kus on garantii, et sama ei saa teha kurjategijad? Vastust sellele DV ei saanud.
Seotud lood
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele