Eurosaadik Ivari Padari sõnul tegid
põllumajanduspoliitika eksperdid Euroopa sotsiaaldemokraatide ja demokraatide
fraktsioonist (SD) täna ettepaneku 600miljonilise euro fondi loomiseks, et
toetada Euroopa Liidu piimatootjaid.
"Praegune kriis on üle-euroopaline ja sellega peab tegelema järelikult Euroopa tasandil,” ütles europarlamendis aktiivselt põllumajanduspoliitikaga tegelev Padar sotsiaaldemokraatide algatuse kohta. Ivari Padari sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid eraldada 600 miljonit eurot (9 miljardit krooni), et toetada tootjate finantsvajadusi.
"Euroopa Liidus tuntakse muret ebanormaalse olukorra üle piimandussektoris ja sotsiaaldemokraadid pakuvad välja lahenduse olukorraga tegelemiseks,” lisas endine minister Padar.
SD põllumajanduspoliitika kõneisiku Capoulas Santose sõnul on kahju, et Euroopa Komisjon on alahinnanud piimakriisi. Ta tsiteeris hiljutist Komisjoni dokumenti, mis ütleb, et keskmised piimatoodete hinnad maailmaturul suurenevad oluliselt lähikümnendil. "Vastupidiselt Komisjoni ennustustele, viimase 18 kuu jooksul on piimahinnad dramaatiliselt kukkunud, mõnel pool isegi poole võrra," sõnas Capoulas Santos.
Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjoni esimees Paolo De Castro lisas, et täiendavalt Komisjoni ettepanekule pikendada või ja piimapulbri kokkuostu järgmise aasta veebruarini, kutsume üles Komisjoni andma finantsabi juustu ladustamiseks. "Eeldame, et Euroopa Komisjon täidab oma ülesande ja võtab kasutusele adekvaatsed meetmed piimanduskriisist ülesaamiseks ja piimatoodete tarbimise suurendamiseks," lisas De Castro.
Seotud lood
Prisma Peremarket langetas piima hinna
tasemele 3,70, Rimi Eesti Food otsustas aga mitte jätkata piima hinna kunstlikku
alandamist, sest soovib vältida piima hinna edasisest langemisest tulenevaid
negatiivseid tagajärgi.
Ärge alluge poodide survele ning ärge ostke
odavat piima, sest vaid nii aitate te säilitada Eesti piimatootmist, rääkis
Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm.
Euroopa Liit loob töögrupi, mis hakkab
uurima, kuidas tõsta piimatootmise kasumlikkust, kaaludes muuhulgas
piimafutuuride turu loomist, kirjutab Bloomberg.
Eesti shy;farmerid võiksid piima ka tasuta
ära anda, kui neile makstavad põllumajandustoetused oleksid sama suured kui
Euroopa Liidu vanemates liikmesmaades, leiab Eesti suurim mahepiimatootja Meelis
Mõttus.
Haritava maa hinnakasv on ületanud pensionifondide tootlust pea kümnekordselt, selle tõus on ületanud ka Tallinna börsiindeksit. Järgnevas analüüsis näitame nii eluruumide, metsa, põllumaa, kulla, aktsiate kui ka pensionifondide hinnamuutusi viimastel aastakümnetel.