Nagu märgitud, on Sanlind spetsialiseerunud kanamunade tootmisele, ülejäänud tegevused toetavad munatootmist. Ettevõte kasvatab ise vajamineva teravilja, valmistab sööda, sorteerib ja pakendab kanamunad ning transpordib need müügivõrku.
Munade turustamiseks on Sanlind loonud koos teise munatootja, Peri Põllumajandusliku osaühinguga ühise turustusfirma OÜ Viru Muna. See on suurepärane, Eesti põllumajanduses paraku mitte kuigi sage näide ühistegevusest firmade vahel.
Ettevõtte juht ja omanik Andres Puksov märkis, et ühistegevust peaks Eestis rohkem olema, näiteks võiksid liha- ja piimakombinaadid kuuluda tootjatele, nagu see on tihti Euroopas. Puksov peab ettevõtte senise edu aluseks asjaolu, et enamik tootmisega kaasnevaid töid tehakse ise.
"Oleme perega igapäevaselt töid tegemas ja juhtimas," selgitas ta. "Meie tootmine on niigi tehtud võimalikult odavaks ja variante omahinda alandada suurt enam ei näegi."
Siit ka murekorts Puksovi kulmude vahel - suured kaupluseketid soosivad suurtootjaid-tarnijaid.
Sanlind toodab kana kohta üle 300 muna aastas ja teravilja saagikus on mitu aastat olnud üle kuue tonni hektarilt.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.