Käibemaksu uued regulatsioonid mõjutavad meid oluliselt, oleme valmis nii töömahu suurenemiseks kui ka uue spetsiifika tekkimiseks, ütles Viljandi Metalli tegevjuht Jaak Sulg.
„Käibemaksu uued regulatsioonid mõjutavad meid oluliselt. Kuna me tegeleme ekspordiga, siis muudab see meie elu oluliselt tülikamaks,“ märkis Sulg.
Ta lisas, et nad on valmis nii töömahu suurenemiseks kui ka uue spetsiifika tekkimiseks. "Riik on neid karastunud sellel aastal kiirete muutustega kohanema."
„Mitte miski ei üllata siin maailmas enam. Mina tunnetan, et järgmise aasta esimene pool tuleb väga karm, võib-olla isegi karmim kui see aasta. Eelmisel aastal täitsime veel varasemate perioodide lepinguid ja tellimusi, kuid hetkel pikaajalisi tellimusi ei ole,“ tõdes ettevõtja.
Tema sõnul peab praegu võitlema iga väikese töö pärast, mis turule tuleb. „Hinnavõitlus on jätkuvalt raske. Hinnasõda kestab ja esimene poolaasta on kasumlikke tulemusi raske oodata.“
„2009 lõpetame mõistusepärase tulukusega, aga ma arvan, et 2010 tulukus veel ei taastu. Hinna harjumused on kerged tulema, kuid rasked minema,“ tõdes Sulg.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2010 toob käibemaksuseadusesse palju muudatusi, kuid see on osake hinnast, et oleme Euroopa Liidu liige ja peame tegema neid muudatusi, mida liit ette kirjutab, märkis Ernst & Young Baltic ASi partner Ranno Tingas.
Võrreldes Lätiga on Eesti maksu- ja seadusemuudatused ning euro suunas minek ikkagi mõistlik, märkis Premia Foodsi juht.
Ettevõtluskliima osas konkureerime pidevalt teiste riikidega, mistõttu ei saa Eesti endale lubada otsuseid, mis meie ettevõtluskeskkonda või ettevõtjate konkurentsivõimet halvendaks, ütles majandusministeeriumi ettevõtluse talituse juhataja Henry Kattago.
1. jaanuarist 2010 jõustuv käibemaksuseadus kehtestab uue korra teenuste käibe tekkimisele ja maksustamisele, ühendusesisese käibe aruande esitamisele ning teiste liikmesriikide maksukohustuslastele käibemaksu tagastamisele.
Eesti tööportaale külastati 2024. aastal enam kui 35 miljonit korda. Pooled külastustest tehti CVKeskus.ee tööportaali, millele järgnesid Töötukassa (20% külastustest) ja CV-Online (16% külastustest), näitab veebianalüütika ettevõtte Similarweb värske statistika.