Majandusministeeriumi väitel soovib Eesti riik ka tulevikus lennundusvaldkonnas teha koostööd SAS-iga. Samas ei välista ministeerium lennufirma võileivahinnaga riigile ostmist.
"Koostöö võib tähendada ka seda, et Eesti riik ja SAS saavad olema jätkuvalt mõlemad Estonian Airi omanike ringis. Järgmisel nädalal kohtub meie asekantsler Ahti Kuningas Stockholmis SAS-i esindajatega, et Estonian Airi tuleviku üle nõu pidada," lisab ministeeriumi avalike suhete juht Kalev Vapper.
Ta ei salga, et Eesti riik sooviks osta SAS-ile kuuluva osa välja ühe krooniga. Või kehvemal juhul summa eest, mille SAS on jooksvate kulude katteks Estonian Airile laenanud.
SAS tegi mullu Eesti valitsusele ettepaneku osta rootslaste osalus välja. Valitsus andis jõulude eel majandusminister Juhan Partsile volitused alustada SAS-ga kõnelusi.
Estonian Airist kuulub Eesti riigile 34%, AS Crescole 17% ja SAS-ile 49%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsuskabinet andis eilsel nõupidamisel majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile volituse alustada läbirääkimisi Scandinavian Airlinesiga (SAS).
Estonian Airis 17% suurust osalust omav investeerimispank Cresco pole kunagi pakkunud oma aktsiaid Eesti valitsusele ega kavatse seda ka teha, kinnitas Cresco juht Olev Schults.
Eesti rahvusliku lennukompanii Estonian Airi partneriks võiks SASi asemel olla Finnair, pakkus ettevõtja Rein Kilk laupäeval Kuku raadio saates „Keskpäevatund“.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.