Polyform ASi direktorite nõukogu esimehe Grigori Protosenja sõnul võeti vastu otsus peatada tehase töö määramata ajaks.
Ta seletas, et ettevõtte edaspidine tegevus ei ole majanduslikult otstarbekas. "Polyform ei too kasumit," teatas Protosenja. Tehase kahjumi suurust keeldus ta nimetamast.
Protosenja sõnul kaaluvad plastitehase omanikud, Peterburi ärimehed Andrei Katkov ja Jevgeni Malov tehase müüki. Küsimusele, kuidas ettevõte lahendab probleemi tellijatega, vastas Protosenja, et see toimub sõlmitud lepingute raames.
Polyform ASi direktor Mihhail Fomitšjov seletas, et jutt käib ajutisest tegevuse peatamisest. Kuigi Protosenja rääkis tähtajatust seiskamisest, lootis Fomitšjov, et mõne kuuga laheneb olukord positiivselt. Direktorite nõukogu esimehe väidet, et tehas ei teeni kasumit, Fomitšjov ei kinnitanud ega lükanud ka ümber.
Ettevõtte töötajad arvavad, et tehasel on tööd ja tellimusi.
Pärast tehase sulgemist jääb töötuks umbes 100 inimest.
Oletatavasti on Polyformi sulgemine seotud sellega, et tehase omanikele kuuluval Venemaa toidupakendite tootjal Penopleksil tekkisid tõsised majandusraskused. Protosenja sõnul ei ole Eestis tehase sulgemine kuidagi seotud Vene ettevõtte majandusraskustega.
Jaanuari lõpus teatas Penopleks Finans, et ei ole võimeline ostma välja võlakirju summas 2,5 miljardit rubla ning maksma välja lõigendeid summas 175 miljonit rubla.
Nagu seisab emitendi teates, ei ole ettevõttel võlakoormuse pidevat kasvu arvestades praegu võimalusi õigeaegselt ja täies mahus täita võlakohustusi nii pankade kui ka võlakirjade omanike ees. Kujunenud olukorras on jooksva võlgnevuse refinantseerimine teistest allikatest piiratud, aga võlakohustuste teenindamine kehtivate intressimäärade juures viib käibekapitali vähenemiseni ning tegevuse lõpetamiseni.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.