ASi Tallinna Vesi aktsia on kahe päevaga langenud Tallinna börsil 180,72 kroonilt 156,47 kroonini ehk 13,4%. Tegu on kiireima kahepäevase langustsükliga veefirma nelja ja poole aasta pikkuse börsiajaloo jooksul.
Praegusega võrdväärse vabalanguse leiab aktsialt alles börsimulli lõhkemise perioodist 2007. aasta veebruaris, mil veefirma aktsia kaotas kahe päeva jooksul (27-28. veebruar 2007) oma hinnas 11,4%. Rohkem selliseid kukkumisi stabiilsel dividendiaktsiail pole senini börsil olnud.
Eile läbis Riigikogus esimese lugemise monopolide ohjeldamise seadus, millega soovitakse panna monopolide tulukusele peale ranged piirmäärad.
Eile riigikogulastele seadust tutvustanud IRLi liige Ken-Marti Vaher kommenteeris, et täna ületab Tallinna Vee iga-aastane investeeritud varade tootlikkus mitmekordselt Euroopa Liidus aktsepteeritud 7-8%-list piiri, mis tähendab, et vee tarbimine on tallinlastele põhjendamatult kallis ja muutub üha kallimaks.
Tallinna Vesi teenis 2009. aastal 772,4 miljoni kroonise käibe juures 339,9 miljonit kasumit ehk puhaskasumi marginaal ulatus 44 protsendini. Aasta varem oli Tallinna Vee puhaskasumi marginaal 41,1%.
Viimase kahe aasta jooksul on veefirma jagunud investorite vahel dividendideks vastavalt 230 ja 249 miljonit krooni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Konkurentsiamet ja õiguskantsler Indrek Teder tegelevad aktiivselt Tallinna veehinna kujunemise ja regulatsiooni küsimustega.
Investeerimispanga LHV analüütik Kristo Oidermaa soovitab Tallinna Vee aktsionäridel mitte ülepeakaela kiirustada ning neutraalse soovitusena oodata üldpildi paranemist.
Täna on see päev, kui kõik Tallinna börsil noteeritud ettevõtted peaksid eelmise kvartali esialgsed tulemused avaldanud olema ning selgeks saab ka pilt kogu eelmise aasta kohta.
Ametnike huviorbiiti sattunud Tallinna Vesi on hea ettevõte, kes teenib järjekindlalt korralikku kasumit ja muuhulgas premeerib aktsionäre ka dividendidega.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.