Läti Rahvapartei lahkumisega valitsuskoalitsioonist juhib peaminister Valdis Dombrovskis tänasest vähemusvalitsust, vahendas agentuur Bloomberg.
Rahvapartei kutsus oma viis liiget valitsusest tagasi, kui peaminister Dombrovskis ei nõustunud Rahvaparteiga allkirjastama kokkulepet, mis nägi muuhulgas ette maksutõusude peatamise.
Rahvapartei lahkumise järel on Dombrovskise valitsusel 100-kohalises parlamendis 44 kohta. Järgmised parlamendivalimised toimuvad oktoobris.
„Arvame, et ülejäänud neli parteid jätkavad koalitsiooni toetamist ning vähemusvalitsus jääb valimisteni ametisse,“ ütles JPMorgan Chase & Co ökonomist Yarkin Cebeci.
Ka Läti ülikooli politoloogia professor Nils Muiznieks arvas, et valitsus püsib valimisteni. Järgmisi kaalukamaid otsuseid võib aga oodata alles valimiste järel.
Läti rahandusminister Einars Repše hoiatas täna, et Rahvapartei deserteerimine võib õõnestada investorite usaldust ja seada ohtu Läti reitingud. Valitsus jätkab siiski senisel kursil, vahendas agentuur Leta.
Repše sõnul näitab Rahvapartei opositsiooni minek taas, et partei põgeneb raskel majanduslikul ajal vastutuse eest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Läti Esimene partei otsustab täna, kas alustada kõnelusi valitsuskoalitsiooniga liitumiseks, millest suurim liige Rahvapartei läinud nädalal lahkus, vahendas agentuur Bloomberg.
Ega siin midagi ilusat küll ei ole, nendib AS Tallink Latvija tegevdirektor Hillard Taur Äripäeva küsimuse peale, kuidas Valdis Dombrovskise valitsus, millel saab reedel ametis aasta täis, kriisiga hakkama on saanud.
Suurima partei lahkumine Läti valitsuskoalitsioonist võib Läti fikseeritud valuutakursi uuesti surve alla seada, hoiatavad analüütikud.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.