Kuna riigikokku jõudnud nn. allikakaitse eelnõu võimaldab mitterahalise kahju hüvitist ka tervisekahjustuse puhul, siis võib tekkida oht, et hakatakse karistama kahekordselt, tõid Eesti akadeemilise õigusteaduse seltsi eilsel ettekandekoosolekul esinejad välja võimaliku ohu.
„Kuna tervisekahjustus on sageli ka kriminaalkorras karistatav, siis võib tekkida oht, et hakatakse kahekordselt karistama ja seda meie põhiseadus ei luba,“ rääkis Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tsiviilõiguse dotsent Karin Sein.
'Ka kaasettekandja, riigikohtunik Tambet Tampuu näeb korduvkaristuse ohtu. „Kui isikut on juba karistatud rahalise karistusega kehavigastuste tekitamise eest ja pärast seda mõistetakse temalt veel mittevaralise kahju eest rahaline hüvitis ja selle suurust põhjendatakse sellega, et on vaja motiveerida teda mitte enam käituma ohtlikult, siis võib probleeme tekkida,“ seletas Tampuu.
Seotud lood
Äripäeva esikülg on täna tühi. Tunnistame, see on erandlik. Me pole seda kunagi varem teinud. Soovime selle sammuga näidata, milline oleks Eesti ajakirjandus äsja riigikogus arutlusele tulnud seaduseelnõu vastuvõtmisel. Tühi.
Justiitsministeerium selgitab, et allikakaitse piirangud pole seaduseelnõusse sisse kirjutatud mitte ajakirjanike karistamiseks, vaid kurjategijate karistamiseks, kui infot pole võimalik muul viisil kätte saada.
Ajakirjandusdeliktide ehk õigusrikkumiste puhul annab ka praegune seadus kannatanule võimaluse nõuda mittevaralise kahju hüvitamist ja õigusrikkumisest hoidumist, rõhutas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna dotsent Karin Sein eile õhtul Tartus toimunud Eesti akadeemilise õigusteaduse seltsi ettekandekoosolekul.
Kuigi justiitsminister Rein Lang pidi täna Eesti Ajakirjanike Liidu 23. kongressil nn allikakaitse eelnõud tutvustama, asus ta hoopis väljaandeid ja Eesti Ajalehtede Liitu süüdistama.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?