Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul peitub õiguskantsleri viidatud vee hinna seadusele mittevastavuse põhjus 2001. aastal sõlmitud Tallinna Vee erastamislepingus, mistõttu ta loodab, et õiguskantsler pöördub küsimuses riigikohtusse.
Savisaar rääkis linnavalitsuse pressikonverentsil, et linnavalitsus ja volikogu on juba viimased 10 aastat püüdnud juhtida tähelepanu Reformierakonna, Isamaliidu ja Mõõdukate linnavalitsuse 2001. aastal sõlmitud Tallinna Vee erastamislepingu kahjulikkusele, vahendas ERR.
"Õiguskantsleri hinnang näitab, et 2001. aasta erastamistehing, millele on järgnenud kõik hilisemad tariifi määramised, on koos teenuslepinguga õigusvastane," sõnas Savisaar ja märkis, et seega peaksid õigusvastased olema ka kõik viimase kümne aasta jooksul vastu võetud vee hinna määrused.
"Julgustame õiguskantslerit, et ta pöördukski riigikohtu poole ja tõstataks küsimuse erastamislepingu seaduspärasusest," lisas ta.
Seotud lood
Õiguskantsler Indrek Teder teatas vastuseks Tallinna Vee tänasele börsiteatele, et Eesti on õigusriik ning see peab olema väärtus kõigile, ka börsil olevale äriühingule.
Kui Riigikohus otsustab, et Tallinna Vesi peab korrigeerima oma tasusid, tekib veefirmal õigus nõuda kompensatsiooni, ütles ajakirjanik Anvar Samost.
Õiguskantsler Indrek Tederi sõnul pole Tallinna linn suutnud Tallinna Vee liigset tulusust põhjendada. Samuti ei pea ta õigeks analüüsi puudutavate dokumentide ärisaladuseks kuulutamist.
Tallinna linn tervitab õiguskantsleri Indrek Tederi otsust, kes saatis täna hommikul riigikohtusse taotluse Tallinna linnavalitsuse vee hinda kehtestava põhiseadusvastase määruse kehtetuks tunnistamiseks.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.