Õiguskantsler Indrek Teder teatas vastuseks Tallinna Vee tänasele börsiteatele, et Eesti on õigusriik ning see peab olema väärtus kõigile, ka börsil olevale äriühingule.
Tallinna Vesi kirjutas börsiteates, et õiguskantsler on avalikult nentinud, et tema hinnangul on Tallinna Vese hinnad kaks korda kõrgemad, kui need olema peaksid - sellised väited on ebaõiged ning ka selgelt väljaspool õiguskantsleri pädevust.
"Õiguskantslerina kontrollisin Tallinna linnavalitsuse määruse põhiseaduspärasust lähtudes põhiseadusest, seadusest ning õiguskantslerile seadusandja poolt antud pädevusest," märkis Teder. "Äriühing võitleb oma kasumlikkuse eest, kuid arvestada tuleb riigi põhiseaduse, seaduste ja tarbijate huvidega."
Ta lisas, et tema menetluse objektiks oli Tallinna linnavalitsuse määrus ning ta kaasas menetlusse Tallinna Linnavalitsuse kui määruse kehtestaja. "Ääremärkusena olgu öeldud, et mõned päevad tagasi on AS Tallinna Vesi palvel kokku lepitud kohtumine äriühingu esindajaga, mis toimub esmaspäeval. Eesti on õigusriik ning see peab olema väärtus kõigile, ka börsil olevale äriühingule," lausus Teder.
Seotud lood
Kui Riigikohus otsustab, et Tallinna Vesi peab korrigeerima oma tasusid, tekib veefirmal õigus nõuda kompensatsiooni, ütles ajakirjanik Anvar Samost.
Õiguskantsler on avalikult nentinud, et tema hinnangul on AS-i Tallinna Vesi hinnad kaks korda kõrgemad, kui need olema peaksid - sellised väited on ebaõiged ning ka selgelt väljaspool õiguskantsleri pädevust, teatas AS Tallinna Vesi börsile.
Õiguskantsler Indrek Tederi sõnul pole Tallinna linn suutnud Tallinna Vee liigset tulusust põhjendada. Samuti ei pea ta õigeks analüüsi puudutavate dokumentide ärisaladuseks kuulutamist.
Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul peitub õiguskantsleri viidatud vee hinna seadusele mittevastavuse põhjus 2001. aastal sõlmitud Tallinna Vee erastamislepingus, mistõttu ta loodab, et õiguskantsler pöördub küsimuses riigikohtusse.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.