Reformierakond ja IRL jõudsid täna kokkuleppele vaidluses monopolide ohjamise seaduse üle: 12aastase investeerimiskindluse saavad kodumaise toormega, sh prügist, turbast või põlevkivigaasist energiatootmist alustavad ettevõtted.
Seadusega tegelenud töörühma juht, reformierakondlane Hannes Astok ütles ERRi teatel, et seadus hakkab vähendama Vene gaasi tähtsust Eesti soojatootmises ning kasvatama kodumaiste kütteallikate osakaalu.
IRLi esindaja Ken-Marti Vaheri kinnitusel on seadus sellisel kujul neile vastuvõetav. Tema sõnul on oluline, et seadus ei anna kellelegi eelist, vaid kohtleb kõiki kodumaiseid energiaallikaid võrdselt, samuti oli Vaher rahul, et seadusega suurenevad konkurentsiameti volitused.
Vaheri sõnul annab parlamendi majanduskomisjon homme ilmselt töörühma ettepanekutele heakskiidu, pärast mida saab seaduse vastu võtta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ASi Tallinna Küte juhi Kristjan Rahu sõnul pole mõtet otsida monopolide ohjeldamise seaduseelnõu „monopoliseerimise“ tagant tema karvast kätt.
Teravate vaidluste järel leppisid IRL ja oravapartei kokku, et Reformierakonna toetaja monopolihõngulisi soove nn monopolide ohjeldamise seadusse ei raiuta.
Äripäev taunib Reformierakonda, mis üritab kirjutada seadusesse sisse oma erakonna ja/või toetaja huve kaitsva sätte.
ASi Tallinna Küte juhi Kristjan Rahu sõnul pole ta maksnud ettevõttele soodsate parandusettepanekute läbisurumise eest seaduseelnõus. "See tähendaks mulle kohest sule sappa saamist," kinnitab ta.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.