Panga asutamine on keeruline protsess, kus reeglistikud on karmid, järelikult on olemasolevad reeglid ikkagi painutatavad, kommenteeris IURING Konsult OÜ jurist Tiia Raudmägi Äripanga varjatud omanikke.
Raudmägi oli väga üllatunud, et pangaga saab üldse selline lugu juhtuda. „Panga asutamine on keeruline protsess, kus reeglistikud on karmid. Järelikult on olemasolevad reeglid ikkagi painutatavad. Ma ei ole kursis, kas pärast asutamist on omanikud muutunud, on siin seost äritulemustega? Pigem võib oletada, et selle taga on muud ärihuvid. Seost omanikega näitavad juhatuse ja nõukogu liikmed. Pank peaks olema soliidne ja läbipaistev asutus,“ ütles Raudmägi.
Raudmägi vastas Äripäeva päevaküsimusele - miks pank peab omanikke varjama?
Seotud lood
Tänase Äripäeva Äripangast pajatava loo peale tekib paratamatult küsimus, miks meie finantsinspektsioon laseb sellel rahaasutusel ikka veel Eestis rahulikult edasi tegutseda, kui pank näitab Eestile piltlikult öeldes mitte nägu, vaid taguotsa.
Rahvusvaheliselt väärismetallide ja vääriskivide ärilt matti võtva Tallinna Äripanga pooled omanikud on peitunud pisifirmade rägastikku, mille omanikke teada ei saa. Tõenäoliselt on tegemist Venemaa ärimeestega, kes ei soovi või ei saa end avalikult Äripangaga siduda.
Äriregistri andmetel on kolme Tallinna Äripanga aktsionäri omanikfirmad registreeritud Suurbritannias Devoni maakonnas ühel ja samal aadressil.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.