Arengufondi seiretöö ja arutelud on väärtuslikud, ent samas ootan fondilt enam praktilist tööd ettevõtjatega, ütles Riigikogu majanduskomisjoni esimees ja fondi nõukogu liige Urmas Klaas.
"Arengufondi arengufoorumid, erinevad seired ja raportid, seminarid ja palju muud on tekitanud avalikku arutelu ning see on väärtuslik, kuivõrd uued ideed ja innovatsioon ei teki ilma diskussioonita kusagil suletud ruumis," kommenteeris Klaas fondi tööd.
Samas soovib ta, et fond suhtleks rohkem ettevõtjatega. "Selles mõttes võiks praktilist koostööd rohkem olla. Tegin eelmisel Arengufondi nõukogul ettepaneku alustada tihedamat koostööd EASiga,“ ütles ta.
Klaas lisas, et ei jaga ideed, mille kohaselt Eesti või ka Arengufond võiks valida välja mõned majandusvaldkonnad, et neid eelisarendada. "Näiteks hoiatas Sitra (soome Aregnufondi analoog – toim) president Mikko Kosonen Eestit selle eest just Arengufondi foorumil "Eesti kasvuvisioon 2018"," lisas ta.
Seotud lood
Seaduse järgi on Arengufondi investeerimisperioodi pikkus ühes ettevõtjas viis aastat. Fond alustas investeerimist kaks aastat tagasi, seega peaks konkreetsete tulemuste järele küsima kolme aasta pärast.
Rahandusminister Jürgen Ligi on Arengufondi töötulemusi kommenteerides kriitiline. Samas pole ta enda sõnul fondist saadavale kasule ka liigselt lootusi pannud.
Praeguseks on Arengufondi portfellis seitse ettevõtet, kuhu on paigutatud 50,9 miljonit krooni. Lisaks on 43,7 miljoni investeerimiseks sõlmitud kokkulepped.
Osa Eesti Arengufondi tööst seisneb rääkimises. Räägitakse läbi, mõeldakse ja koondatakse mõtteid. Siis öeldakse välja arengusuund, tehakse ettepanekud. Kas need ettepanekud ka otsusteks vormitakse, on iseasi.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.