Eesti ehitussektorit tabas tööde mahu vähenemisest tingitud pankrotilaine. Need, kes püsivad veel elus, kärpisid oma kulutused miinimumini, kuid paljud neist teenivad ikkagi kahjumit.
Käibe poolest suured ettevõtted hoiavad endal hinge sees ainult riigitellimustega. Väike- ja keskmised ettevõtted püüavad täita tekkinud augud Skandinaaviamaade, eelkõige Soome turul. Kuid ka seal on omad probleemid, sest kriisi ajal pole kellelgi kerge.
Samal ajal tegutsevad Peterburis ja Moskva rajoonis edukalt mitte ainult soomlased, vaid ka mitmed Eesti suuremad ja väiksemad ettevõtted. Venemaa ei tee neile liiga, kui nad aktsepteerivad sellel turul kehtivaid reegleid.
Andres Aavik, Skanska EMV AS
Venemaale läheme ainult tingimusel, kui klientideks on rahvusvahelised firmad, keda me hästi tunneme. Kahtlemata on see väga perspektiivikas turg, kuid ka riskid on seal suured. Peamine probleem on bürokraatia ja korruptsioon. Kellelegi võib see isegi meeldida, kuna pistise abil saab lahendada palju probleeme, kuid meie ettevõtte eetikakoodeks välistab sellised meetodid.
Sven Pertens, Lemmiknäinen Eesti
Venemaal on väga suured mastaabid. Arutlusel on võimalused arendada seal üksikuid projekte, kuid otsust ei ole veel langetanud. Ei usu, et töö tegemine erineb seal drastiliselt tööst teistes riikides, tehnoloogiad on igal pool samad. Nagu ka ametnikud. Seega ei tohiks seal mingeid erilisi probleeme olla.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.