Kuue aasta jooksul on riskikapitalifirma MTVP näinud umbes 3000 ettevõtet või nende presentatsioone ja äriplaane, vaid 25% neist on tänaseks elus, rääkis Allan Martinson.
Ja omakorda võib-olla 10-15 neist ettevõtest on saavutanud turuväärtuse sajast miljonist dollarist ülespoole, mis on Euroopas tavaline ärist väljumise väärtus riskikapitalistile, lisas ta.
Martinsoni kinnitusel tekib Eestis järgmise viie aasta jooksul vähemalt kolm ettevõtet, mille turuväärtus on üle saja miljoni dollari. Kümme korda rohkem on neid, kelle turuväärtus võib jääda 50 miljoni kanti, lisas ta.
Viimase kahe aasta jooksul on Eesti start-up-maastik aktiviseerunud kordades võrreldes sellega, mis oli varem, kinnitas Martinson. Sellise hulga, energia ja kompetentsiga inimesi tegemas uusi ettevõtteid nagu täna, pole ma näinud viimase 5-6 aasta jooksul. Võimalik, et ka pikemal perioodil, rääkis ta konverentsil "Visioonist lahendusteni" esinedes.
Normaalne riskikapitalifirma peab töötama tema sõnul vähemalt kolme partneriga, et oleks elujõuline, tekiks kompetents ja selle jagamine. Selline fond peaks suutma aastas teha 5-7 investeeringut. Ühe riskikapitalisti portfell peab olema vähemalt 15 miljonit eurot, millest kaks protsenti läheb aastas kuludeks, märkis Martinson.
Ma alustasin esimese start-upiga 20 aastat tagasi ja see ettevõte töötab siiani – Baltic News Service. Sel ajal ei teadnud ma mõistest start-up midagi, lisas ta.
Allan Martinson on viimase kuue aasta jooksul tegelenud tehnoloogiafirmade asutamise ja rahastamisega Balti riikides, Venemaal, Soomes ja USAs. Koos oma partneritega investeerimisfirmas MTVP on ta finantseerinud või asutanud üle kümne ettevõtte.
"Visioonist lahendusteni" on pikkade traditsioonidega infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni konverents, mis käesoleval aastal toimub juba 12. korda.
Täna Tallinnas TTÜs aset leidva konverentsi ettekandjate seas on Heikki Haldre, Igor Rõtov, Keith Silverang, Kersti Uudla, Margus Uudam, Taavi Kotka, Bridget Cosgrave, Erkki Truve, Marjam Vaher, Mart Laar, Rain Laane, Raivo Vare, Sten Tamkivi, Tanel Tammet, Siim Puskai ja Üllar Jaaksoo. Konverentsi avas president Toomas Hendrik Ilves.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti IKT-firmades makstavad kõrged palgad saavad ettevõtete konkurentsivõime pärssijaks, ütles Webmedia juht Taavi Kotka.
Igal aastal Eestis arvutiteaduste valdkonna lõpetanutest saaks mehitada ühe IT-ettevõtte, ütles Arengufondi nõukogu esimees Raivo Vare tänasel IKT-konverentsil "Visioonist lahendusteni".
Peame mõtlema, kas sisemaine konkurents on ikka oluline, ütles president Toomas Hendrik Ilves tänase IT-konverentsi avakõnes haridusest rääkides.
Igas maailma suurlinnas peaks olema kasutusel üks Eestist pärit idee, sõnastas Eesti IT Akadeemia projektijuht Üllar Jaaksoo ambitsiooni siinsetele IKT-firmadele esinedes.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.