Üleeile teatas Jaanus Rahumägi, et ostis 4000 euro eest 70 protsenti turvafirmast ESC. Tegelikult ostis ta tagasi osaluse enda asutatud firmas.
Tegelikult on õigem öelda, et Rahumägi otsustas osta tagasi osaluse talle veel selle aasta alguses kuulunud ettevõttes, mis asutati 2008. aasta kevadel.
Ettevõtte asutajateks olid Ervin Kade ja Rahumägile kuuluv firma Kitevale. Osalused jagunesid alguses võrdselt. Selle aasta alguses sai aga ettevõtte omanikuks Henn Ruubel, kes on juhtinud ka Jaanus Rahumägi valimiskampaaniat varjatult rahastanud firmat Verheyen. Eile avalikuks tehtud tehinguga liikus see tagasihoidliku äritegevusega turvafirma tagasi Rahumägi omandusse.
ESC müügitulu oli mullu natuke üle 100 000 krooni. Töötajaid ei olnud. Sellel aastal plaaniti majandusaasta aruande järgi alustada turvateenuste osutamist laevadele.
Teenis turvafirma müügist1990. aastatel tegutses Jaanus Rahumägile kuuluv turvafirma Eesti Turvakeskuse AS (ESC). Firmal ei läinud majanduslikult kohe kuidagi, maksuvõlad kuhjusid ning pankrot oli ukse ees. 1997. aasta lõpu seisuga oli ettevõtte omakapital 3,2 miljoni krooniga miinuses. Päästerõngaks osutus rootslastele kuuluv Securitas Eesti AS.
1998. aasta sügisel toimunud tehingu tulemusel omandas Securitas Rahumägilt Eesti Turvakeskuse aktsiad. Kohe maksti Rahumägile seitse miljonit krooni ning 1999. aasta esimesel poolel veel miljon krooni. Lisaks sai Rahumägi kokkuleppe järgi mitme aasta jooksul 50% valveosakonna kasumist. Kokku teenis Rahumägi selle ettevõtte müügist 12 miljoni krooni ringis.
Seostatud off-shore’igaPole teada, kuidas raha Rahumägile maksti. Kahtlusi tekitab, et tema nimi käis läbi ka nn Raivo Karult offshore-firmasid ostnute nimekirjast. Selle järgi omas Rahumägi Pointer Investment Inc-i. Rahumägi on ise seda eitanud, väites, et maksuamet on teda kontrollinud ning midagi seadusevastast pole leitud.
Rahumägi on deklareerinud 3,3 miljoni krooni suuruse laenu salapäraselt eraisikult, kelle nime avalikkus ei tea ja Rahumägi avalikustada ei soovi. Varem oli laenu suurus koguni 5 miljonit krooni.
Rahumägi on deklareerinud osaluse firmas Kitevale, mille põhitegevusala on investeerimine võlakirjadesse, väärtpaberitesse jms finantsvahenditesse. Lisaks on tal osalus OÜs Viitong Reisid, millest teine pool kuulub tema õele Maarika Toomelile.
Seotud lood
Täna uuesti kooskõlastusringile saadetud korruptsioonivastase seaduse eelnõu aitab justiitsminister Kristen Michali sõnul muuta avaliku sektori läbipaistvamaks. Reformierakondlane Jaanus Rahumägi aga tõestas, et ka uuest eelnõust saab mööda hiilida.
Reformierakondlane Jaanus Rahumägi kasutas riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni esimehena Kreetal Saabi, millel puudub kehtiv ülevaatus.
Reformierakonna poliitik, eelmises riigikogu koosseisus nn kapo-komisjoni juhtinud Jaanus Rahumägi firma intensiivistas mullu konsultatsiooniteenuste müüki.
Sügisel villaskandaali sattunud reformierakondlasest riigikogu kapo-komisjoni esimees Jaanus Rahumägi pidi majanduslike huvide deklaratsiooni lisama naisega ühisomandis oleva Kreetale viidud kabriolet-Saabi, mida Rahumägid on Kreetal kasutanud eelmisel ja üle-eelmisel suvel.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.