Pankrotis TopToursi võlausaldajate esindaja ja pankrotihaldur Igor Sumaroki sõnul on mitmeid põhjuseid, miks reisifirmad pankrotistuvad,oluline on riske märgata, näitekd TopTours oleks pidanud juba mitu aastat tagasi peatama tegevuse.
2010. aasta mais jõustus seadus, mis nõuab reisifirmadelt suuremaid tagatisi. Paljud lõpetasid tegevuse, kuna neil käis uus tagatis üle jõu. Kriisi ajal tekib firmade vahel tõsine konkurents ja sageli müüakse reise alla omahinna. Kui lõpphind on liiga madal, võivad kannatada need, kes teenuse ostavad, kuid ei saa seda, ütles Sumarok.
Pankrotte põhjustab ka reisifirmade soov väljuda riskantsetele uutele turgudele. "TopToursi kliendid ja vahendajad kaotasid raha, kuna riik ei kontrollinud õigeaegselt firma finantsolukorda. Samuti olid mängus firma juhatuse mahhinatsioonid. Dokumentidest nähtub, et omakapitali puudumise tõttu pidanuks firma tegevuse peatama kaks aastat tagasi," lisas Sumarok.
Seotud lood
Reisikorraldajale on kasulik väga odavalt müüa ainult reiside üksikuid viimaseid kohti kahjude minimeerimiseks. Praegu on turul kaheksa reisikorraldajat. Mida rohkem neid on, seda paremaid pakkumisi saavad kliendid, ütles turismifirmade liidu juht Kersti Kont.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.