Saksamaal on erinevates liidumaades tõusnud viimase aasta jooksul puu-ja köögiviljade ning rõivaste hinnad keskmiselt 43%. Ka kütteõli hind on kerknud kuni viiendiku võrra.
Riigi statistikaameti tarbijahinnaindeksi analüüsist selgub, et puuviljad on kallimaks läinud kõigis liidumaades. Eriti suure hinnatõusu on üle elanud viinamarjad, pirnid, roheline salat (tervenisti 44,5%) ja tomatid. Ka novembris on "viljade" hinnatõus jätkunud, kirjutab Bild.
Kütteõli hinnad on Saksamaal aastaga samuti kuni viiendiku võrra kallinenud.
Rõivaste ja jalanõude ostmiseks peavad sakslased samuti varasemast märksa rohkem raha välja käima. Nii on naiste riiete hinnad tervikuna umbes 43% kerkinud, kusjuures naiste jakid ja pintsakud on kallinenud ligikaudu 35%. Vaid Baden-Württenbergi liidumaal peab vastava kauba eest ainult 4,5% rohkem raha välja andma.
Rõivaste hinnatõusu põhjustas puuvilla kiire kallinemine. Kõik Saksa suuremad rõivaste müügi ja tootmisega tegelevad ettevõtted, et ka järgmisel aastal hinnatõus jätkub, sest puuvillaga spekuleeritakse üha enam.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Puuvilla hind lõi täna maailmaturul uue rekordi - põhjuseks aktiivne ostuhuvi Hiinast, mis on maailma suurim puuvilla importija ning oodatust kehvem saak peamistes tootjariikides eesotsas Pakistaniga, kirjutas Financial Times.
Tarbijahinnaindeks tõusis 2010. aasta oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,7% ja võrreldes tänavu septembriga 0,6%. 22 kuu kiireim hinnatõus oli Eestis oktoobris.
Viimasel ajal on toorainete hinnad kiirelt kallinenud ning suuremal või vähemal määral hakkab selle mõju jõudma ka poelettidele.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.