Richard Branson ütles, et barreli hind tõuseb peatselt 200 dollarini, kui maailma ei võta kasutusele säästlikumaid tehnoloogiaid.
Bransoni sõnul on selline, praegusel hetkel veel uskumatuna näiv hind, täiesti võimalik, kui maailma suurriigid ei soodusta alternatiivkütuste ja-tehnoloogiate kasutuselevõttu nafta asemel
Bransoni sõnul ootab maailma "uskumatult valuline" majanduskriis, kui juba praegu ei hakkata arendama taastuvenergiaprojektide elluviimist.
Ta kritiseeris USA-d, mille senat mullu süsinikdioksiidi õhkupaiskamisele pidurit ei tõmmanud. Bransoni meelest ootab seetõttu USA-d praegusest peagi veelgi kõrgem, 15%-line tööpuudus.
"Täna me arvame, et süsinikdioksiidi õhkupaiskamise piiramine takistab meie majanduse arengut ja kriisist väljatulemist. Tegelikult satume veelgi suuremasse kriisi, kui kohe keskkonnasäästlikkesse projektidesse ei panusta," hoiatas Branson.
Seotud lood
Nafta hind mõlemal pool Atlandi ookeani on ületanud piiri, mis on kõrgeim tase pärast finantskriisi, vahendab BBC.
USA elanikkonnast on 9,8% ehk 15 miljonit inimest töötud. See on kõrgeim tase alates aprillist ning kolme viimase kuu suurim töötuse protsent, teatab riigi tööturuamet.
Arvestades Neste tanklais 66 sendile kukkunud kasumimarginaali liitri kohta oligi hinnatõusu oodata, kommenteeris analüütik Tõnis Oja. Bensiini 95 marginaal oli oktoobris 1,21 krooni ja novembris 1,13 krooni, lisas ta.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.