Täiendavaid seadusi privaatsuse kaitseks pole vaja - põhiseadus ju ütleb, millised on inimese põhiõigused ja vabadused ja kuidas neid saab piirata, sõnas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet.
"Esiteks põhiseadus määratleb väga selgelt ära Eesti kodaniku põhiõigused ja vabadused," kommenteeris Laanet privaatsuse seaduse vajadust.
"Ning nende põhiõigust ja vabadust on võimalik piirata või häirida ainult seadusest tulenevatel põhjustel – näiteks riigi julgeolek ja kuritegevuse vastu võitlemisel," lisas ta.
Laanet märkis, et kui me räägime privaatsuse häirimisest ja et on üle piiri mindud meedia poole pealt, on ju tänases kontekstis olemas väga palju kirutud ja räägitud allikakaitseseadus. „Alati on võimalik kohtusse minna,“ lisas ta.
"Minu arvates on täna Eesti õigusruumis olemas hoovad selleks, kui keegi tunneb, et tema privaatsust on rikutud ja minna sellega kohtusse," ütles Laanet.
"Esimese kiire arvamuse põhja ütleksin, et täiendavaid seadusi privaatsuse kaitseks pole vaja kehtestada. Põhiseadus ütleb ju väga selgelt ära, et millised on inimese põhiõigused ja vabadused ning kuidas neid saab piirata,“ rõhutas ta.
Seotud lood
Eesti inimeste privaatsuse kaitseks on vajalik vastu võtta privaatsuse seadus. Sellise ettepaneku tegi villaskandaali sattunud Jaanus Rahumägi.
Reformierakonna peasekretär Kristen Michal leiab, et inimeste privaatusus on valdkond, mis vajab aega, taktitunnet ja praktikat kui uusi seadusi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.