Reformierakonna peasekretär Kristen Michal leiab, et inimeste privaatusus on valdkond, mis vajab aega, taktitunnet ja praktikat kui uusi seadusi.
Michali sõnul pole Reformierakond privaatsuse seaduse vajadust kuidagi arutanud. "Nagu seda pole ka meie järgmise nelja aasta programmis, seetõttu saan anda vaid isikliku seisukoha."
Ta ütles, et inimeste privaatsus - õigus perekonna ja eraelu puutumatusele on oluline põhiseadusega kaitstud õigus, mida tohib riivata vaid teatud juhtudel.
"Usun, et igaüks tajub seda piiri erinevalt, nagu Jaanus Rahumägi puhul selgus, on ta kõik nõuetekohaselt deklareerinud riigikogu komisjonile ja põhjust selleks riiveks tegelikult ei ole," märkis Michal.
Edasine on poliitiku sõnul juba pigem akadeemiline arutelu – põhiseaduslikke väärtusi tuleb kaitsta, kuid arvestada tuleb ka avalikkuse põhjendatud teabesooviga kõrgel riiklikul positsioonil olevate isikute osas.
"Julgen arvata, et see on valdkond, mis vajab pigem aega, taktitunnet ja praktikat kui uusi seadusi, nii et privaatsusseadust ma lähitulevikus tulemas ei näe," sõnas Michal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Avaliku elu tegelastel on see piir alati hägune, kus läheb piir privaatsuse ja avalikkuse huvi vahel, märkis riigikogu rahanduskomisjoni liige Margus Tsahkna (IRL).
Täiendavaid seadusi privaatsuse kaitseks pole vaja - põhiseadus ju ütleb, millised on inimese põhiõigused ja vabadused ja kuidas neid saab piirata, sõnas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet.
Eesti inimeste privaatsuse kaitseks on vajalik vastu võtta privaatsuse seadus. Sellise ettepaneku tegi villaskandaali sattunud Jaanus Rahumägi.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.