Igal maksumaksjal võiks olla võimalus 10-15% ulatuses ise otsustada, millisele valdkonnale nad riigile makstud maksud suunaksid. Sellise ettepaneku tegi Eesti Telekomi juht Valdo Kalm.
Homme ilmub Äripäevas artikkel ettevõtetest, kes on riigi suurimad maksumaksjad. Eesti Telekomi tütarfirmad EMT ja Elion maksavad näiteks riigile sotsiaalmaksu aastas ligi 200 miljonit krooni.
Sotsiaalmaksu andmete alusel selgitas Äripäev välja ka Eesti parimad palgamaksjad. Kõige kõrgemat ehk 63 000 krooni suurust keskmist palka maksab oma 71 töötajale ettevõte, mille omanik peidab end avalikkuse eest. Põhjalikumalt saab suurematest maksude ja kõrge keskmise palga maksjatest lugeda reedel ilmuvast Äripäevast.
Autor: Veiko Tõkman, Aivar Hundimägi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suur mass maksumaksjaid ei ole väga haritud inimesed ja nad ei oska oma maksudest laekuvat raha vajalikesse valdkondadesse suunata, arvas ABC Grupi omanik Jüri Vips.
Kui kodanik saaks maksuraha ise suunata, siis tekiks võimalus oma eelistusi ka rahaliselt toetada ja see oleks igati positiivne, rääkis riigikogu liige ja ärimees Toomas Tõniste.
Kui maksumaksjal oleks võimalus maksuraha suunata, siis laiendaks see demokraatiat ning võtaks poliitikutelt võimaluse rahadega oma suva järgi tegutseda, arvas Infotark ASi omanik Jüri Ross.
Eesti suurimatest maksumaksjatest ettevõtete juhid on arvamusel, et riik on maksumaksja raha kulutades käitunud üldjoontes mõistlikult.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.