Baltimaade esimese ettevõttena liitub 22. märtsil First North Baltic alternatiivturuga kullakaupleja Goldinvest Asset Management Lätist.
1997. aastal asutatud Goldinvest Asset Management ostab, töötleb ja müüb väärismetalle ning väärismetalle sisaldavaid tööstustooteid. Ettevõte kaupleb ka investeerimiskvaliteediga väärismetallikangide ja investeerimismüntidega ning pakub väärismetallidega tagatud laene. Goldinvest Asset Management'il on tütarettevõtted Venemaal ja Leedus.
"Meie peamiseks eesmärgiks alternatiivturule First North Baltic tulles on suurendada Goldinvest Asset Management'i tuntust klientide ja potentsiaalsete investorite seas. Alternatiivturule tulek aitab meil parandada oma juhtimissüsteemi ja protseduure, finantsaruannete ja avalikustatavate näitajate kvaliteeti ning investorsuhteid. Peame seda oluliseks nii kapitali kaasamise kui võimaliku tulevase esmase avaliku pakkumise (IPO) seisukohast," ütles Goldinvest Asset Management'i nõukogu esimees Peteris Avotinš.
NASDAQ OMX Riga juhatuse esimehe asetäitja Indars Ašcuks lisas: "Meil on hea meel tervitada Goldinvest Asset Management'i alternatiivturul First North Baltic. Me usume, et Goldinvest Asset Management'i samm julgustab alternatiivturule tulema ka teisi Baltimaade ettevõtteid, eriti neid, kes soovivad suurendada oma läbipaistvust ja kaasata kapitali. Alternatiivturg First North Baltic ühendab avalikul turul olemise kasud alternatiivturu vähem rangete nõuetega."
Goldinvest Asset Management kodulehekülje peal on kõige värskemad andmed ettevõtte kohta 2009. aastast. Toona teenis Goldinvest 1,47 miljoni Läti lati (2,08 miljonit eurot) juures 32 000 latti (45 000 eurot) kasumit.Ettevõtte omanikena olid 2009. aasta raportis välja toodud Gints Fenuks (50%), Marshalli saartel registreeritud Barrow Consulting (48,17%) ja Ints Kalnins (1,8%).
2009. aasta lõpus oli ettevõtte omakapitali maht 299 851 latti, kuid 11. jaanuaril 2011 suurenati ettevõtte aktsiakapitali 300 000 latilt 855 000 latini (0,42 miljonilt 1,21 miljoni euroni).
Seotud lood
Läti kullakaupleja läks alternatiivbörsile, kuna tahab 20 aasta kasumit kiirelt kätte saada - müüksin ka Tavidi sellise kasumiga maha, sõnas Tavidi omanik Alar Tamming.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.