Kui raskustes Portugal peab euroala kriisifondist laenu paluma, tuleb eestlasel toetada enam kui kolmandiku võrra kõrgemat palka saavat portugallast.
Eurostati andmetel oli 2009. aastal Portugali elaniku keskmine neto sissetulek 859 eurot kuus. Andmed Eesti kohta on seal toodud 2008. aastast, mil eestlane teenis keskmiselt 550 eurot kuus (samal aastal portugaallane 830 eurot).
Portugali statistikaameti andmetel oli elaniku keskmine brutopalk 2009. aastal 1073 eurot kuus, võrreldes varasema aastaga kasvas palk 6,5 protsenti. Eestis oli statistikaameti kinnitusel 2009. aastal keskmine brutokuupalk 783 eurot (võrreldes varasemaga langes palk 5 protsenti).
Euroala riikidest on Portugali majandus 2001-2007 aastatel kasvanud kõige aeglasemas tempos, vaid keskmiselt 1,1% aastas. Samal ajal on palgad riigis kerkinud tervelt 38%.
Portugali parlament lükkas üleeile tagasi valitsuse esitatud säästukava, mis nägi ette vähendada riigi kulutusi, kehtestada pensionitele 10%-line maks ning alandada sotsiaalmakseid ja maksusoodustusi.
Seotud lood
Euroopa Komisjoni majandus- ja rahaküsimuste volinik Olli Rehn ütles, et Hispaanial ja Portugalil võib õnnestuda vältida Euroopa Liidu päästeplaani.
„Kas peate normaalseks, et meie väiksepalgalised töötajad ja madala pensioniga pensionärid peavad kinni maksma euroliidu lõunapoolsete riikide abi oma kõrgepalgalistele töölistele ja kõrgete pensionidega pensionäridele?“ küsis Delfi lugeja rahandusminister Jürgen Ligilt online-intervjuus.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.