Portugal peab ajalehe Financial Times andmetel juba läbirääkimisi Euroopa Liiduga selle üle, kuidas katta oma lühiajalisi laenuvajadusi.
Kohalikud pangad avaldavad valitsusele survet üleminekulaenu võtmiseks, seni kuni jõutakse välja kaubelda abilaenu tingimused Euroopa finantsstabiilsusfondist (EFSF-ist). Pangad ähvardavad vastasel korral mitte osta enam Portugali võlakirju.
Portugal peab juunikuuni tagasi maksma kuni 7 miljardit eurot. Keskmises perspektiivis vajaks Portugal laenu 75 miljardit eurot.
Moody´s langetas eile Portugali reitingut tasemele Baa1. Portugali riigivõlakirjade intressimäärad tõusid eile uutesse kõrgustesse, kuna investorite seas süveneb veendumus, et Portugal peab Kreeka ja Iirimaa järel taotolema Euroliidult ja IMF-ilt hädaabilaenu.
Autor: Katri Soe-Surén
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Portugali viieaastase laenu intress kerkis täna rekordilisele, enam kui üheksale protsendile, mis on kõrgem kui riigi kümneaastase laenu intress.
„Kas peate normaalseks, et meie väiksepalgalised töötajad ja madala pensioniga pensionärid peavad kinni maksma euroliidu lõunapoolsete riikide abi oma kõrgepalgalistele töölistele ja kõrgete pensionidega pensionäridele?“ küsis Delfi lugeja rahandusminister Jürgen Ligilt online-intervjuus.
Portugali mullune eelarvedefitsiit tuli suurem, kui valitsus eesmärgiks oli seadnud. See suurendas tõenäosust, et Portugalil tuleb IMFilt ja ELilt abi küsida.
Ajendatult Portugali säästukava läbikukkumisest parlamendis, küsisime tänavail, kas eestlane on nõus portugallaste majandusele õlga alla panema.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.